Pożar w Nowym Mieście. Policjanci wynieśli mężczyznę z...

  Pożar w Nowym Mieście. Policjanci wynieśli mężczyznę z płonącego mieszkania

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Ogień strawił część mieszkania na parterze bloku przy ulicy Ogrodowej w Nowym Mieście nad Pilicą.
  1/3
  przejdź do galerii

  Ogień strawił część mieszkania na parterze bloku przy ulicy Ogrodowej w Nowym Mieście nad Pilicą. ©Archiwum policja

  Półprzytomny lokator leżał na podłodze i nie mógł oddychać. Funkcjonariusze niemal w ostatniej chwili wyważyli drzwi i wynieśli 60-latka z palącego się mieszkania. Dzięki zdecydowanej postawie sierż. sztab. Krzysztofa Lechowskiego i post. Kamili Bednarskiej mężczyzna bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.
  Informacje o tym, że pali się jedno z mieszkań na parterze w bloku przy ul. Ogrodowej w Nowym Mieście nad Pilicą, dyżurny grójeckiej komendy otrzymał 10 stycznia o godzinie 8.30. Na miejscu działania ratunkowe prowadziły trzy zastępy strażaków z Nowego Miasta i kolejne cztery zastępy z PSP Grójec, OSP Zdżary, OSP Gostomia. Na miejscu była też policja i karetka pogotowia.

  Na miejscu zdarzenia pierwsi pojawili się policjanci z nowomiejskiego posterunku. Policjanci ustalili, że wewnątrz może znajdować się mężczyzna. Widząc wydobywające się spod drzwi kłęby dymu policjanci natychmiast wyważyli je i weszli do środka. Tuż za drzwiami, z głową w kartonach, na podłodze leżał mężczyzna, który nie dawał oznak życia.
  Funkcjonariusze pomimo dymu i ognia wydobywającego się z pokoju natychmiast wynieśli go na zewnątrz i udzielili mu pomocy. 60-latek po zaczerpnięciu świeżego powietrza zaczął oddychać. Mężczyzna trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

  Następnie policjanci wspólnie ze strażakami ewakuowali 14 mieszkańców budynku, jedna z osób, niepełnosprawna kobieta trafiła pod opiekę lekarską. Lokal w którym mieszkał mężczyzna wypełniony był w całości kartonami, papierami i innymi przedmiotami. Nadzór budowlany wyłączył to mieszkanie z użytkowania oraz lokal znajdujący się nad nim. Na miejscu wykonano oględziny u działem biegłego z zakresu pożarnictwa. Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna pożaru.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>