Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawie dziesięć milionów złotych dotacji na przebudowę i doposażenie bloku operacyjnego w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Będzie przebudowa i doposażenie bloku operacyjnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą.
Będzie przebudowa i doposażenie bloku operacyjnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Archiwum
We wtorek, 6 czerwca podpisana została umowa na przebudowę i doposażenie bloku operacyjnego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Dofinansowanie na realizację tego zadania wynosi ponad 9,5 miliona złotych.

Prawie 10 milionów dotacji na przebudowę bloku operacyjnego w Nowym Mieście nad Pilicą

W ramach realizacji przedsięwzięcia planowana jest przebudowa istniejącej powierzchni drugiego piętra na potrzeby bloku operacyjnego składającego się z dwóch sal operacyjnych, pokoju wybudzeń oraz pomieszczeń towarzyszących, a także zakup specjalistycznej aparatury medycznej, sprzętu medycznego oraz wyposażenia takiego jak: stoły operacyjne, kardiomonitory wielofunkcyjne, monitory funkcji życiowych, RTG Ramię C, aparat USG, tor wizyjny do zabiegów artroskopowych, tor wizyjny do zabiegów laparoskopowych.

Inwestycja wpłynie na poprawę dostępności i jakości opieki zdrowotnej dla mieszkańców Nowego Miasta nad Pilicą, powiatu grójeckiego oraz województwa mazowieckiego. Przyczyni się do rozwoju systemu opieki koordynowanej, zwiększenia szans na polepszenie efektów zdrowotnych, jak i zwiększenia efektywności systemu ochrony zdrowia.

Wartość zadania to blisko 12 milionów złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa na ten cel wynosi 9,5 miliona złotych. Pozostała część to wkład własny powiatu grójeckiego oraz szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą.

Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest w czerwcu 2024 roku.

Dofinansowanie rządowe dla grójeckiego szpitala to łącznie 9,5 miliona złotych. To bardzo ważne środki finansowe, ponieważ nasza ochrona zdrowia wymaga stałych nakładów, zarówno: na wynagrodzenia, jak i na sprzęt oraz na inwestycje rzeczowe, które sprawiają, że mapa naszych potrzeb zdrowotnych staje się coraz doskonalsza i coraz lepsza. Dzięki czemu możemy coraz więcej świadczeń zdrowotnych w różnych częściach Polski, w różnych województwach, w różnych powiatach, realizować na coraz wyższym poziomie. Myślę, że ta nasza wspólna inwestycja, rządowo-samorządowa, przyczyni się do podwyższenia jakości świadczeń medycznych w powiecie i sprawi, że pacjenci, którzy do tej pory musieli podróżować dalej, do innego województwa, do innych powiatów, a może czasem i do stolicy, będą mogli tu, na ziemi grójeckiej, znaleźć odpowiednie świadczenia medyczne. I mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli się tutaj spotkać i zobaczyć wspaniale urządzone sale, zaadaptowane na pomieszczenia pracowni chirurgii ogólnej oraz na sprzęt, który będzie wszechstronnie, zarówno pod kątem chirurgicznym, anestezjologicznym, jak i diagnostycznym, świadczył pomoc na rzecz pacjentów

– powiedział Wojewoda Mazowiecki, Tobiasz Bocheński.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Debata prezydencka o Gdyni. Aleksandra Kosiorek versus Tadeusz Szemiot

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie