Prawybory do Europarlamentu. Na kogo z Komitetu Wyborczego...

  Prawybory do Europarlamentu. Na kogo z Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej dziś oddałbyś swój głos?

  R

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Prawybory do Europarlamentu. Na kogo z Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej dziś oddałbyś swój głos?
  "Echo Dnia" rozpoczęło prawybory do Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy do głosowania na swoich faworytów.
  Prawybory do Europarlamentu. Na kogo z Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej dziś oddałbyś swój głos?
  Kto z naszego okręgu wyborczego ostatecznie dostanie się do Brukseli, będzie wiadomo pod koniec maja. Już od dziś macie jednak Państwo możliwość wskazania kandydatów, którzy zasługują na to, by powierzyć im mandat eurodeputowanego.

  Prawybory "Echa Dnia" rozpoczynają się właśnie dziś, czyli w piątek, 9 maja. Na swoich kandydatów możecie Państwo głosować na dwa sposoby: wysyłając SMS oraz klikając w sondzie internetowej.
  Codziennie na łamach "Echa Dnia" będziemy reprezentować sylwetki zwycięzców dnia. Głosowanie w prawyborach zakończy się we wtorek, 20 maja o godzinie 24. Laureatów przedstawimy w piątkowym "Relaksie" w dniu 23 maja, czyli w przeddzień rzeczywistych wyborów, które - przypomnijmy - odbędą się w niedzielę, 25 maja. Poniżej najważniejsze zasady prawyborów "Echa Dnia".

  JAK GŁOSOWAĆ?

  Można głosować na dwa sposoby: wysyłając SMS z imieniem i nazwiskiem kandydata, którego chcemy poprzeć. Można będzie również za głosować poprzez sondę internetową. O ostatecznym wyniku prawyborów zdecydują po połowie wyniki głosowania SMS oraz poprzez sondę internetową.

  Z głosowania SMS zostanie stworzona kolejność i przydzielone punkty. O kolejności zdecyduje zaś liczba oddanych głosów. Z jednego numeru można oddać ich dowolną liczbę. Jeśli z naszego okręgu będzie 100 kandydatów, to pierwszy w klasyfikacji SMS otrzyma 100 punków, drugi 99, trzeci 98, a ostatni 1. Podobnie zostanie stworzona klasyfikacja w głosowaniu poprzez sondę internetową. Suma punktów da ostateczną kolejność, a wygra ten, kto zgromadzi najwięcej punktów.

  KLASYFIKACJA PARTII

  Oprócz klasyfikacji indywidualnej będzie też klasyfikacja partii, czyli to suma głosów wszystkich kandydatów danego ugrupowania (zasady wyboru podobne jak przy indywidualnej klasyfikacji kandydatów na europosłów). Jeśli w wyborach będą listy 10 ugrupowań, to które zdobędzie najwięcej głosów SMS otrzyma 10 punktów, drugie 9, trzecie 8, dziesiąte 1 (podobnie z głosowania w Internecie).

  ZWYCIĘZCY DNIA

  Codziennie na stronie lub stronach poświęconych eurowyborom w 17 okręgu mazowieckim będziemy obszernie prezentować zwycięzców dnia. Codziennie będzie to dwójka kandydatów - ten, który danego dnia zbierze najwięcej głosów SMS i ten, który zbierze najwięcej głosów w sondzie internetowej. Pierwsi zwycięzcy dnia zostaną wyłonieni z głosowania już dziś: od rana do godziny 15. Kolejni od piątku o godzinie 15 do niedzieli, do godziny 15. Kolejni zwycięzcy już według głosowania przez 24 godziny, od niedzieli o 15 do poniedziałku do 15 i tak dalej. Uwaga! Suma z obu głosowań będzie brana pod uwagę tylko przy ostatecznym wyniku na zakończenie prawyborów.

  NAGRODĄ PUBLIKACJE DLA KANDYDATÓW I PARTII

  Zwycięzcy prawyborów otrzymają prezentację w piątkowym wydaniu "Echa Dnia" w dniu 23 maja, czyli tuż przed wyborami w niedzielę 25 maja. Z pierwsze miejsce 1 kolumna, za drugie pół kolumny, za trzecie 1/4 kolumny. Prezentację - 1 kolumna za pierwsze miejsce, pół za drugie i 1/4 za trzecie otrzymają też poszczególne partie, których kandydaci otrzymają największą liczbę głosów w prawyborach.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo