Prestiżowe nagrody ministra nauki dla studentów uniwersytetu w Radomiu

/mod/
Dziesięcioro studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu - wszystkie panie - otrzymało prestiżowe Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce. Na zdjęciu prezentujemy szóstkę studentek Wydziału Ekonomicznego. Łukasz Wójcik
Dziesięcioro studentów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego imienia Kazimierza Pułaskiego w Radomiu otrzymało prestiżowe stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia.
Prestiżowe nagrody ministra nauki dla studentów uniwersytetu w Radomiu
Łukasz Wójcik

(fot. Łukasz Wójcik)

- Decyzja została podjęta 10 grudnia tego roku przez powołany do tego zespół - informuje Aneta Mirosz, rzecznik rektora Uniwersytetu Technologiczno- Humanistycznego w Radomiu.

Z nagrodzonej grupy aż ośmioro stypendystów stanowią studenci Wydziału Ekonomicznego, a dwie osoby natomiast studiują na Wydziale Transportu i Elektrotechniki.

- Stypendium przyznawane jest na rok akademicki i wynosi 14 tysięcy złotych - dodaje Aneta Mirosz.

Stypendia ministra to szczególna nagroda, wyróżnienie za osiągnięty dorobek naukowy. Rokrocznie przyznawane są studentom, którzy wyróżniają się aktywnością naukową. Przy ocenie wniosków o stypendium za wybitne sukcesy naukowe były brane pod uwagę następujące osiągnięcia: publikacje naukowe w recenzowanych czasopismach naukowych o zasięgu co najmniej krajowym lub publikacje naukowe w formie książki, udział w projektach badawczych prowadzonych przez uczelnię lub we współpracy z innymi ośrodkami akademickimi lub naukowymi, autorstwo lub współautorstwo patentu lub wzoru użytkowego, wystąpienia na konferencjach naukowych, nagrody i wyróżnienia w konkursach o zasięgu międzynarodowym.

Przypomnijmy, że w październiku stypendium ministra nauki i szkolnictwa wyższego otrzymała inna radomianka - doktor Emila Klimaszewska. Współpracuje z Katedrą Chemii uniwersytetu. Prowadzi badania naukowe z zakresu towaroznawstwa kosmetyków i chemii gospodarczej.

Stypendium otrzymali: Katarzyna Bator- Wydział Transportu i Elektrotechniki, Kierunek: Transport, Dorota Bogdańska - Wydział Ekonomicz-ny, Kierunek: Administracja, Katarzyna Brożek - Wydział Eko-nomiczny, Kierunek: Ekonomia, Marlena Kozieł - Wydział Eko-nomiczny, Kierunek: Administracja, Małgorzata Kucharska - Wydział Ekonomiczny, Kierunek: Administracja, Anna Kwiecień - Wydział Ekonomiczny, Kierunek: Administracja, Katarzyna Prusińska - Wydział Ekonomiczny, Kierunek: Administracja, Ewelina Tomaszewska - Wydział Ekonomiczny, Kierunek: Ad-ministracja, Edyta Wójcik - Wydział Transportu i Elektrotechni-ki, Kierunek: Transport, Emilia Wójcik- Wydział Ekonomiczny, Kierunek: Administracja.

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
szok

dziennikarzem można być i bez ukończenia takiego kierunku także nie zgadzam się 

d
dks

dziennikarstwo to przyszłościowy kierunek, w ramach tego są różne specjalizacje, np. ekonomiczne, kulturalne, sportowe...

s
szok

Naprawdę? Stypendium na Administracji? Seriously? Myślę, że są bardziej ambitne i mniej oblegane oraz dające mniejsze prawdopodobieństwo, że się pójdzie na bezrobocie studia niż administracja.

 

Dodaj ogłoszenie