Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbny Egzamin Ósmoklasisty 2018/2019 z matematyki. Obliczanie procentów i wytyczanie wykresów

Sok
- Próbny egzamin z matematyki za nami - mówili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 33 w Radomiu.
- Próbny egzamin z matematyki za nami - mówili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 33 w Radomiu. Antoni Sokołowski
Uczniowie klas ósmych mieli w środę 19 grudnia próbny test z matematyki. - Nie było łatwo – mówili niektórzy po wyjściu z sal, już po zakończonym sprawdzianie.

19 grudnia był drugim dniem próbnego Egzaminu Ósmoklasisty 2018/2019. Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych sprawdzali, czy są przygotowani do matematyki, którą będą musieli rozwiązać w kwietniu 2019 roku. W większości szkół egzamin rozpoczął się o godzinie 9.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - MATEMATYKA 2018 - ARKUSZ PYTAŃ I ODPOWIEDZI - O GODZINIE 11.10>>>>KLIK

- W naszej szkole mamy cztery klasy ósme. Zaczęliśmy próbę trochę wcześniej. To bardzo potrzebny sprawdzian. Uczniowie maję okazję sprawdzić stan swojej wiedzy, ale także przetrenować same procedury. Warto je poznać, by nawet takie techniczne sprawy nie stanowiły potem problemu – mówi Andrzej Tomczyk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 33 imienia Kawalerów Uśmiechu w Radomiu.

W drugim dniu próbnego egzaminu uczniowie zmagali się z blokiem pytań. Ważne dla nauczycieli, było także to, że uczeń samodzielnie rozwiązywał zadania i zaznaczał odpowiedzi na karcie odpowiedzi. Jak zaznaczali nauczyciele, próbny egzamin ma na celu zaznajomienie uczniów z formułą egzaminu, formatem arkuszy oraz pracą z kartą odpowiedzi w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie.

- Dużo obliczeń w zadaniach, które wcale nie były takie łatwe - tak ocieniała większość uczniów, którzy w środę opuszczali klasy po egzaminie.

Próbny egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany w warunkach zbliżonych do tych, jakie obowiązywać będą podczas właściwego egzaminu, jaki będzie wiosną. Test zaczynał się zwykle o godzinie - 9 i trwać tyle, ile ten, który będzie przeprowadzony w kwietniu. Matematyka trwała 100 minut.

- Czasu wystarczało, nawet było trochę za dużo – dodawali uczniowie.

Drugim zadaniem próby było zdiagnozowanie jakie wiadomości i umiejętności ósmoklasista już posiada, a jakie wymagają jeszcze doskonalenie.

- Pytania zamknięte, a tych było 15, były dość proste. Duzo trudniej było z zadaniami otwartymi – powiedział Bartosz Kamusiński, uczeń z PSP nr 33.

- Naprawdę pokręciłam coś z odpowiedziami, nic nie wiedziałam, fatalnie poszło - nie kryła rozczarowania jedna z uczennic.
Uczniowie mieli okazje do porównania sprawdzianów.

- W porównaniu do próbnego egzaminu, jaki mieliśmy w siódmej klasie, ten dzisiejszy był trudny. Niektóre pytania mogły sprawić kłopot z odpowiedzią – opowiadała Dominika Adamczyk z PSP numer 33 w Radomiu.
Wielu uczniów po wyjściu z klasy od razu sprawdzało zadania w Internecie, ale większość stwierdziła, ze poczeka dopiero na oficjalne wyniki egzaminu.

SPRAWDŹ KONIECZNIE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie