Prof. Zbigniew Łukasik ponownie rektorem Uniwersytetu...

  Prof. Zbigniew Łukasik ponownie rektorem Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu

  RED

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Prof. Zbigniew Łukasik pracuje w radomskiej uczelni od 1982 roku.

  Prof. Zbigniew Łukasik pracuje w radomskiej uczelni od 1982 roku. ©archiwum / Łukasz Wójcik

  W czwartek, 3 marca 2016 roku profesorowie, tworzący Kolegium Elektorów Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, wybrali ponownie prof. dr hab. inż. Zbigniewa Łukasika na funkcję rektora radomskiego Uniwersytetu. Jego kadencja rozpocznie się 1 września 2016 roku i potrwa do 31 sierpnia 2020 roku.
  Prof. Zbigniew Łukasik pracuje w radomskiej uczelni od 1982 roku.

  Prof. Zbigniew Łukasik pracuje w radomskiej uczelni od 1982 roku. ©archiwum / Łukasz Wójcik

  Prof. Zbigniew Łukasik ma 54 lata. Ukończył wyższe studia techniczne w zakresie automatyki i elektroradiotechniki okrętowej w Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg) oraz wyższe studia ekonomiczne w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji w Wyższej Szkole Inżynierskiej w Radomiu. Stopień doktora nauk technicznych uzyskał w 1981 roku w Politechnice Szczecińskiej. Stopień doktora habilitowanego w zakresie automatyki i technologii informatycznych uzyskał w 1998 roku w Akademii Nauk Ukrainy. Tytuł naukowy profesora otrzymał w maju 2008 roku.

  W radomskiej uczelni pracuje od 1982 roku. Od początku swojej pracy prowadził intensywną działalność naukowo - dydaktyczną i organizacyjną. Pełnił też wiele odpowiedzialnych funkcji: prodziekan Wydziału Transportu (1984 - 1986 i 1987 - 1993), dziekan Wydziału Transportu (1986 - 1987 i 2002 - 2008). W 1996 roku został wybrany przez senat uczelni na stanowisko prorektora ds. dydaktycznych i studenckich - I-go zastępcę rektora na lata 1996 - 1999. Funkcje tę pełnił także kadencjach 1999 - 2002 i 2008 - 2012.

  W roku 1998 został zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego na Wydziale Transportu w Politechnice Radomskiej, a od 2008 roku jest profesorem zwyczajnym. Kieruje Zakładem Automatyzacji Procesów (od 2000 r.) w Instytucie Automatyki i Telematyki. Zainteresowania naukowe prof. Z. Łukasika koncentrują się na zagadnieniach związanych z: automatyzacją procesów, technologiami informatycznymi, przetwarzaniem sygnałów, systemami sterowania przemysłowego, robotyką.

  Dorobek naukowy prof. Łukasika jest zawarty w ponad 190 publikacjach, uczestniczył też w 42 projektach badawczych i eksperckich. Jest promotorem czterech doktoratów oraz dwóch rozpraw po otwarciu przewodu. Zbigniew Łukasik jest żonaty i ma trzech synów. Jego hobby to: sporty motorowodne, nurkowanie, wędkarstwo i narciarstwo.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ