Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Projekt Pick-UP w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Uczniowie w czasie zajęć przerabiają samochód (ZDJĘCIA)

Izabela Kozakiewicz
Izabela Kozakiewicz
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży sedana przerabiają na pic-up'a. Jeszcze dużo pracy przed nimi, ale pierwsze efekty już widać.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży sedana przerabiają na pic-up'a. Jeszcze dużo pracy przed nimi, ale pierwsze efekty już widać. ZSP Iłża/Facebook
Ze szrotu dostali renault clio, a będzie wóz typu pick-up, uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Iłży w czasie zajęć w warsztatach przerabiają samochód. Wszystkie prace wykonują sami, pracowali nawet w ferie. Dużo jeszcze zostało do zrobienia, ale już można zobaczyć pierwsze efekty ich działań

Projekt Pick-UP w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Iłży. Uczniowie w czasie zajęć przerabiają samochód

- Projekt PICK-UP jest to inicjatywa nauczyciela praktycznej nauki zawodu Sławomira Czubaka i uczniów II klasy Technikum, kształcących się w zwodzie technik pojazdów samochodowych oraz uczniów II klasy Branżowej Szkoły I stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych - mówi Dariusz Leśkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych imienia Stanisława Staszica w Iłży.

Jak mówi dyrektor uczniowie tej klasy pod kierunkiem nauczyciela praktycznej nauki zawodu postanowili ocalić od kasacji samochód marki renault clio. Dostali go ze szrotu. - Podjęcie się realizacji tego projektu było możliwe dzięki współpracy naszej szkoły z panem Tadeuszem Kasperkiem, właścicielem firmy Auto-Złom Koszary - dodaje Dariusz Leśkiewicz.

Uczniowie wykonali wszelkie prace blacharskie w ramach zajęć praktycznych w szkolnych warsztatach. Wszelkie materiały pochodzą z recyklingu. Pod kierunkiem swojego nauczyciela pracowali też w ferie. I to jeszcze nie koniec. Będą kolejne etapy prac. - Projekt ten w swym zamyśle przewiduje kilka etapów, które finalnie doprowadzą do zmiany typu nadwozia z sedana na pick-up - mówi dyrektor Leśkiewicz.

Samochód będzie miał przerobione nadwozie, będzie szpachlowany, lakierowany. Uczniowie zadbają o wyposażenie szoferki. Pick-up będzie miał też sprawny silnik, ale na ulicę nigdy nie wyjedzie.

- Będzie można nim przejechać po szkolnym placu, ale nie zostanie zarejestrowany, wyjazd na drogi będzie niemożliwy. To oczywiście względy formalne, przepisy. Przerabiany samochód był wyrejestrowywany, wyłączony z użytkowania - mówi Dariusz Leśkiewicz. - I nie o to chodzi, żeby wyjeżdżać nim na ulice. Nasi uczniowie dzięki temu uczą się praktycznego wykonywania zawodu i to jest najważniejsze - dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie