Przedświąteczna zbiórka żywności w Radomiu

  Przedświąteczna zbiórka żywności w Radomiu

  Janusz Petz

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Uczniowie „Hubala” podczas akcji zbierania żywności w markecie Piotr i Paweł.
  1/7
  przejdź do galerii

  Uczniowie „Hubala” podczas akcji zbierania żywności w markecie Piotr i Paweł.
  ©Tadeusz Klocek

  W radomskich marketach przez trzy dni trwała Wielkanocna Zbiórka Żywności. Zebrane towary będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych i trafią na stoły osób potrzebujących.


  - W piątek była fatalna pogoda do takich akcji, zimno, deszcz, nie dość, że mniejsza frekwencja, to jeszcze nastrój mało odpowiedni do szczodrości. Jednak okazało się, że na radomian można liczyć. Zebraliśmy nie mniej niż w innych latach - powiedziała Anna Głogowska, koordynatorka zbiórek żywności w Radomskim Banku Żywności.


  Niedzielna szczodrość  W niedzielę w radomskim markecie Piotr i Paweł żywność zbierali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych imienia Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

  - Wiadomo, że dziś jest niedziela, mniej jest ludzi w markecie, ale nie możemy narzekać. Sporo osób jest takich, którzy zostawiają jeden produkt spożywczy, ale są znacznie bardziej szczodrzy. Cieszy to, że jest duża różnorodność w rodzajach artykułów spożywczych - mówi Gabriela Zajączkowska, która wraz z Agatą Goraj opiekowała się grupą młodzieży. Jak twierdziły, nikt z osób proszonych o pomoc nie reagował negatywnie na całą akcję, choć nie wszyscy przyłączali się do zbiórki.

  Pomocne markety  W różny sposób do przedświątecznej zbiórki podchodzą szefowie i właściciele sieci. Niektórzy z nich odmawiają zgody na zbiórkę żywności. Są jednak takie markety, które dopiero teraz z ochotą włączają się do akcji. Do takich należy sieć Aldi.

  - Zbieraliśmy żywność w sklepach tej sieci przy ulicach Żółkiewskiego i 1905 Roku. Natomiast ze sklepu przy ulicy Mireckiego sami zadzwonili z ofertą przyjęcia wolontariuszy - powiedziała Anna Głogowska.

  Pomoc dla ubogich  Zebrana żywność trafi do radomskich potrzebujących. Zostanie rozdysponowana przez organizacje charytatywne, takie jak Stowarzyszenie Mieszkańców Mroza albo Obywatelski Ruch Obrony Bezrobotnych w Radomiu.

  W tegorocznej Wielkanocnej Zbiórce Żywności w 280 miejscowościach w całej Polsce wzięło udział 25 tysięcy wolontariuszy, którzy odbierali produkty od darczyńców przy kasach dwóch tysięcy sklepów.

  Wielkanocna Zbiórka Żywności to tylko jedno z działań prowadzonych przez Federację Polskich Banków Żywności. Banki Żywności w 2015 roku wsparły ponad 1,3 miliona osób, przekazując łącznie ponad 140 tysięcy ton żywności. Szacuje się, że w Polsce 2,8 miliona osób żyje w ubóstwie. A rocznie marnuje się dziewięć milionów ton żywności.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>