Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przez pięć lat Internet za darmo? Tak właśnie będzie

/mod/
- Rodziny, do których trafią komputery, w ramach projektu, wezmą również udział w szkoleniach, między innymi z zakresu obsługi komputera i pracy w środowisku Windows - mówią Milena Gruszczyńska i Anna Nowocień z Wydziału Funduszy Strukturalnych Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.
- Rodziny, do których trafią komputery, w ramach projektu, wezmą również udział w szkoleniach, między innymi z zakresu obsługi komputera i pracy w środowisku Windows - mówią Milena Gruszczyńska i Anna Nowocień z Wydziału Funduszy Strukturalnych Urzędu Miejskiego w Szydłowcu. Urząd Miejski w Szydłowcu
Biedne rodziny z Szydłowca i okolic bez przeszkód będą korzystać z dostępu do sieci.

Ważne

Ważne

Do 15 lipca trwa rekrutacja gospodarstw domowych, które otrzymają sprzęt komputerowy i będą mogły korzystać z Internetu za darmo. Grupę docelową wybierze Komisja Weryfikacyjna. Pierwszeństwo do udziału w projekcie otrzymają gospodarstwa domowe, które otrzymują świadczenia rodzinne, spowodowane złą sytuacją materialną, a są w nich dzieci i młodzież ucząca się, uprawniona do otrzymywania wsparcia finansowego. Szansę na komputery mają rodziny, w których są osoby niepełnosprawne ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Szczegółowych informacji na temat projektu i jego realizacji udzielają pracownicy magistratu: Ewa Walczak, Grzegorz Wójcik, Milena Gruszczyńska, Anna Nowocień, Marzena Karlikowska pod numerem telefonu (48) 617 86 38.

40 wybranych gospodarstw domowych z gminy Szydłowiec otrzyma komputery z dostępem do Internetu. Za wszystko zapłaci magistrat w ramach programu "Równe sz@nse na starcie - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu". Do 15 lipca zostaną wyłoniona grupa docelowa. Sprzęt pojawi się w domach wskazanych osób do końca października.

Celem programu jest pomoc tym, którzy z powodu niepełnosprawności czy braku pieniędzy nie mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu komputerowego czy podłączenie do sieci internetowej.

WŁASNOŚĆ GMINY

Sprzęt, który trafi do rodzin, przez 5 lat będzie własnością gminy, dlatego zastrzega ona sobie możliwość jego kontroli.

- Przez ten czas magistrat będzie również opłacał dostęp do Internetu oraz będzie ponosił wszelkie koszty związane z ubezpieczeniem tego sprzętu i jego serwisowaniem - wyjaśnia Milena Gruszczyńska z Wydziału Funduszy Strukturalnych Urzędu Miejskiego.

Rodziny, do których trafią komputery, w ramach projektu, wezmą również udział w szkoleniach z zakresu obsługi komputera, pracy w środowisku Windows, redagowania, formatowania i korygowania tekstów w edytorze tekstu, obsługi arkusza kalkulacyjnego, a także podstaw obsługi przeglądarek internetowych, poczty elektronicznej, wyszukiwania informacji, pobierania i wysyłania plików oraz obsługi różnego rodzaju komunikatorów.
Sprzęt pojawi się w domach wskazanych osób do końca października.

- Dostęp do Internetu zostanie zapewniony dzięki działającym na terenie gminy dostawcom usług internetowych poprzez wybór jednego z nich zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych - dodaje Milena Gruszczyńska.

LEPIEJ WYPOSAŻONE PRACOWNIE

Jest także druga strona projektu.

- Przewiduje on również stworzenie warunków nauki informatyki i obycia z komputerem w nowo utworzonych pracowniach komputerowych w szkołach całej gminy - mówi Anna Nowocień z Wydziału Funduszy Strukturalnych Urzędu Miejskiego.

W pierwszej połowie lipca ogłoszony zostanie przetarg na wyłonienie wykonawcy remontu pracowni informatycznych.
Maja one zostać wyremontowane do końca sierpnia.

- W drugiej połowie lipca ogłoszony zostanie zaś przetarg na wyłonienie dostawcy sprzętu komputerowego do pracowni i dla osób niepełnosprawnych. Termin dostawy do szkół planujemy również na koniec sierpnia. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z harmonogramem nowe pracownie będą już na rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 - mówi Anna Nowocień.

POTRZEBNY PROJEKT

Gmina Szydłowiec zdecydowała się na realizację projektu po ubiegłorocznej wizytacji władz gminy w szkołach i przeglądzie pracowni informatycznych.

- Okazało się, że ich stan nie jest w pełni zadowalający. Wówczas podjęto decyzję, aby wspólnie z Wydziałem Funduszy Strukturalnych i Strategii Rozwoju poszukać możliwości pozyskania pieniędzy na remont i doposażenie szkolnych pracowni informatycznych - wyjaśnia Milena Gruszczyńska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie