MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przychodnia „Olsztyńska” w Radomiu zaprasza w marcu na bezpłatne badania słuchu i konsultację z lekarzem bez skierowania

Janusz Petz
Janusz Petz
Przychodnia "Olsztyńska"
3 marca obchodzony jest Światowy Dzień Słuchu zainicjowany przez Światową Organizację Zdrowia. Przychodnia „Olsztyńska” w Radomiu zaprasza w marcu na bezpłatne badania słuchu i konsultację z lekarzem bez skierowania.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Z danych WHO wynika, że średnio na świecie 83 procent osób, które powinny korzystać z aparatów słuchowych, nie robi tego. Ten negatywny trend zaobserwować można także w Polsce. Ubytek słuchu to rosnące zagrożenie na całym świecie i według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia do 2050 roku jedna na dziesięć osób będzie osobą niedosłyszącą.

Na niedosłuch i inne problemy ze słuchem cierpi ok. 1,5 mld ludzi na świecie. W Polsce schorzenie to dotyczy około 6 proc. populacji.

- „Wiele starszych osób niepotrzebnie zwleka z decyzją o zaopatrzeniu się w aparat słuchowy, a badanie jest darmowe, szybkie i bezbolesne. Ponadto w marcu osoby, które będą zainteresowane aparatami słuchu, które będą wymagały mojej konsultacji, zostaną przyjęte bez skierowania.” – informuje lek. med. Lucyna Szczepanowska – otolaryngolog, audiolog z Przychodni „Olsztyńska” w Radomiu.

Doktor Lucyna Szczepanowska zwraca uwagę na to, że: „aparaty słuchowe zmniejszą ryzyko spadku pogorszenia samopoczucia i komunikacji z innymi. Dlatego tak ważne jest wczesne wykrycie objawów ubytku słuchu i jak najszybsze skorzystanie z aparatu słuchowego”.

Przychodnia „Olsztyńska” to jedna z nielicznych placówek w Radomiu, w której konsultuje lekarz laryngolog-audiolog zajmujący się diagnostyką i zaburzeniami narządu słuchu. W innych placówkach osoby pragnące zaopatrzyć się w aparat słuchowy są konsultowane jedynie przez protetyków słuchu lub techników audiologów.

Z okazji Światowego Dnia Słuchu Przychodnia „Olsztyńska” ogłasza „Marzec miesiącem dla słuchu”. Zapraszamy na darmowe badania słuchu i w przypadku konieczności konsultacji z lekarzem laryngologiem-audiologiem wyjątkowo w marcu pacjenci w Przychodni „Olsztyńska” będą przyjmowani bez skierowania.

W Przychodni „Olsztyńska” przeprowadzana jest dokładna ocena narządu słuchu przed doborem aparatu słuchowego. Jedną z najczęściej stosowanych i najbardziej dokładnych metod badania ucha środkowego jest audiometria impedancyjna, która opiera się na pomiarze ciśnienia w uchu środkowym, odruchów mięśnia strzemiączkowego i napięcia błony bębenkowej.

W Przychodni „Olsztyńska”, jeśli pojawi się taka potrzeba, prowadzona jest także rozszerzona diagnostyka elektrofizjologiczna.

Przychodnia „Olsztyńska” oferuje bogaty wybór aparatów głównie dla osób starszych dwóch marek Sonic oraz Resound, które obejmują małe, dyskretne aparaty wewnątrzuszne oraz aparaty zauszne o dużym wzmocnieniu. Warto podkreślić, że badanie słuchu jest darmowe, a zainteresowana osoba przed decyzją o zakupie aparatu, może go wypożyczyć, by sprawdzić jego działanie. Pacjent ma także możliwość uzyskania dopłaty z NFZ w wysokości 750 złotych.

Więcej informacji o aparatach słuchowych oraz zapisy na badania pod numerem telefonu Tel.: 666 128 195, http://olsztynska33a.pl/services/aparaty-sluchowe/

Kontakt dla mediów: Sylwia Mleczko - dział promocji i rozwoju Przychodni „Olsztyńska” tel. 603 863 888
[email protected]

od 7 lat
Wideo

Ukraina rozpocznie oficjalne rozmowy o przystąpieniu do UE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie