Puchar Polski. W środę zagrają Broń Radom, Energia Kozienice i Pilica Białobrzegi

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Pilica i Energia zagrają w mazowieckim Pucharze Polski
Pilica i Energia zagrają w mazowieckim Pucharze Polski archiwum
Szykuje nam się prawdziwie piłkarska środa. Trzy zespoły z regionu radomskiego rywalizować będą w wojewódzkim Pucharze Polski.

Trzy zespoły z regionu radomskiego zagrają w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu mazowieckim. Broń Radom wybiera się na ciężki bój do trzecioligowej Błonianki Błonie. Broń w ciągu 14 dni ma do rozegrania pięć meczów. W lidze jest na pograniczu kreski spadkowej dlatego najmocniejsze siły położone będą na sobotni mecz w Wysokim Mazowieckim.

- Mamy maraton meczów kwietniowych i nie będę ukrywał tego, że liga jest dla nas najważniejsza. Niektórzy zawodnicy w środę odpoczną. Z Błonianką zagrają piłkarze, którzy ostatnio występowali mniej. Niewykluczone, że szanse dostaną wyróżniający gracze rezerw. Co nie oznacza, że odpuszczamy pucharowe rozgrywki. Szansę pokazania się dostaną inni - mówi trener Broni, Artur Kupiec.
Energia Kozienice, lider ligi okręgowej zagra w pucharowym pojedynku ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W przeszłości kozieniczanie grali ze Świtem w wojewódzkim finale i wówczas przegrali. Teraz chcą sprawić niespodziankę, choć trzeba przypomnieć, że Świt od kilku lat bije się o finał Pucharu Polski. Kozieniczanie nie mają nic do stracenia i spotkanie może być bardzo ciekawie.

Teoretycznie najłatwiejszą przeprawę pucharową powinna mieć Pilica Białobrzegi. Zagra na swoim stadionie z Mszczonowianką Mszczonów. Białobrzeżanie są liderem czwartej ligi, chce powalczyć o udział w barażach, ale prezes Jacek Kacprzak zapewnia, że zespół chce awansować w pucharze do kolejnej rundy.

Puchar Polski, I runda na szczeblu MZPN (wszystkie mecze godz. 17):Energia Kozienice - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Ursus Warszawa, Wektra Zbuczyn - Wisła II Płock S.A; Pilica Białobrzegi - Mszczonowianka; Legia II Warszawa - Legionovia Legionowo; Błonianka Błonie -Broń Radom; Drukarz Warszawa - MKS Przasnysz; Świt Staroźreby - Polonia Warszawa.

Odpadamy, jedziemy do domu. "Studio Kadra" po meczu Polska - Szwecja

Wideo

Dodaj ogłoszenie