Radni gminy Jastrząb uchwalili budżet na 2021 rok. Na inwestycje zaplanowano ponad trzy miliony złotych (ZAPIS TRANSMISJI)

Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga
Screen z sesji budżetowej.
Screen z sesji budżetowej. YouTube
Udostępnij:
Pod koniec grudnia odbyła się sesja Rady Gminy w Jastrzębiu, podczas której uchwalono budżet na rok 2021. Zajrzeliśmy do projektu uchwały. Na co gmina wyda najwięcej pieniędzy?

W maseczkach lub przyłbicach - radni w ten sposób obradowali 30 grudnia podczas tak zwanej sesji budżetowej. Obradowano w holu Publicznej Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu. W sesji uczestniczyło 14 radnych. Zgodnie z przepisami do 15 listopada wójt Jastrzębia przekazuje projekt budżetu na kolejny rok radnym. Dokumentem opracowanym następnie zajmowali radni. Najpierw w komisjach, później podczas sesji budżetowej.

Plan dochodów na rok 2021 ustalono na poziomie 27 milionów 437 tysięcy 782 złotych, natomiast wydatków to kwota rzędu 28 milionów 740 tysięcy 514 złotych. Zgodnie z tymi założeniami deficyt ma wynieść ponad 1,3 miliona złotych. Za uchwaleniem budżetu głosowało czternastu radnych, przy nieobecności jednej osoby. Jak poinformował Andrzej Bracha, wójt gminy Jastrząb, do projektu uchwały nie wpłynęły żadne zastrzeżenia ze strony radnych.

Wśród największych wydatków jest między innymi oświata. Samorząd planuje wydać na ten dział ponad 9 milionów złotych, z czego najwięcej na wynagrodzenia pracowników, to około pięciu milionów. Również ponad dziewięć milionów złotych zaplanowano wydać na rodzinę, a więc między innymi na świadczenia społeczne i wychowawcze. Wśród dużych wydatków jest też administracja publiczna, bo ponad trzy miliony złotych.

Na gospodarkę komunalną i ochronę środowiska w projekcie budżetu widnieje kwota ponad 2,6 miliona złotych. Na pomoc społeczną gmina Jastrząb zamierza wydać ponad 1,1 miliona złotych. Na inwestycje zaplanowano ponad 3,4 miliona złotych. W planie budżetu widnieje 800 tysięcy złotych na budowę sieci wodociągowej na odcinku Śmiłów - Gąsawy Rządowe oraz modernizację hydroforni w Śmiłowie. Te pieniądze samorząd otrzymał z budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Ponad milion 235 tysięcy 871 złotych samorząd zainwestuje w wymianę urządzeń grzewczych. Gmina od kilku lat regularnie stara się inwestować w ochronę środowiska na swoim terenie. 250 tysięcy złotych zarezerwowano na przebudowę drogi gminnej w Orłowie. Ponad 270 tysięcy pójdzie na budowę chodnika przy drodze gminnej w Gąsawach Rządowych Niwach. Powstanie około 500 metrów ciągu. Gmina będzie też inwestować w remizy strażackie, szkoły, czy place zabaw.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie