Radny z Radomia Jakub Kowalski został szefem kancelarii...

  Radny z Radomia Jakub Kowalski został szefem kancelarii Senatu

  ik

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Radny z Radomia Jakub Kowalski został szefem kancelarii Senatu
  Jakub Kowalski z Radomia został szefem kancelarii Senatu w randze ministra. Decyzja zapadła w środę, minister stanowisko obejmie w przyszłym tygodniu.
  Radny z Radomia Jakub Kowalski został szefem kancelarii Senatu
  Jakub Kowalski, miejski radny od pół roku był dyrektorem gabinetu marszałka senatu Stanisława Karczewskiego. Teraz będzie kierował pracami całej kancelarii Senatu. Radomianin zastąpi Ewę Polkowska, która została wiceprezesem Najwyższej Izby Kontroli.

  W środę jego kandydaturę na to stanowisko rekomendował marszałek Stanisław Karczewski. Zaakceptowały ją senacka komisja regulaminowa i prezydium senatu. Formalnie Jakub Kowalski jest więc szefem kancelarii Senatu.

  - Ale swoje stanowisko obejmę w przyszłym tygodniu. To wielkie zobowiązanie i wyzwanie. Kancelaria senatu to wielki urząd z szeregiem ważnych zadań - mówi minister Jakub Kowalski. - Zamierzam korzystać z doświadczenia naszych pracowników. Pani Polkowska pracowała tu 25 lat, przez 10 lat był szefem kancelarii, świetnie ocenianym za swoją pracę. Poprzeczkę postawiła bardzo wysoko, tym bardziej trudna będzie moja praca.  W związku z nowymi obowiązkami Jakub Kowalski zrezygnuje z przewodniczenia komisji kultury w Radzie Miejskiej. Zgodnie z przepisami nie musi składać mandatu radnego.

  - Wszelkie ekspertyzy prawne wskazują, że nie muszę rezygnować z mandatu. Nie wymaga tego ode mnie marszałek Stanisław Karczewski, ale może wymagać tego sytuacja. Jeśli okaże się, że nie będę miał czasu na dyżury radnego i wypełnianie mandatu to zrezygnuję z zasiadania w Radzie Miejskiej.

  Jakub Kowalski w 2005 roku zaczął pracę z biurze poselskim Marka Suskiego z Prawa i Sprawiedliwości. Później pracował w biurach europosłów Adama Bielana i Zbigniewa Kuźmiuka. Po ostatnich wyborach parlamentarnych został dyrektorem gabinetu marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego.

  Od trzech kadencji jest miejskim radnym, był szefem klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Z tej funkcji zrezygnował, kiedy został dyrektorem gabinetu marszałka Karczewskiego.

  Jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie oraz finansów i zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma 31 lat, jest żonaty.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ