Radom. Amfiteatr zaprasza na koncert kwintetu trębacza...

  Radom. Amfiteatr zaprasza na koncert kwintetu trębacza Jerzego Małka - drugą odsłonę cyklu "Polski Jazz 360°"

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Radom. Amfiteatr zaprasza na koncert kwintetu trębacza Jerzego Małka - drugą odsłonę cyklu "Polski Jazz 360°"

  ©mat.Amfiteatru

  Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr" zaprasza w piątek, 16 listopada, do Kawiarni Artystycznej na drugą odsłonę cyklu "Polski Jazz 360°" i koncert kwintetu wybitnego trębacza Jerzego Małka. Bilety już w sprzedaży.
  Radom. Amfiteatr zaprasza na koncert kwintetu trębacza Jerzego Małka - drugą odsłonę cyklu "Polski Jazz 360°"

  ©mat.Amfiteatru

  "Black Sheep" to autorski projekt trębacza i kompozytora, Jerzego Małka. Zespół prezentuje muzykę, która jest fuzją wielu stylów muzycznych, połączonych ze sobą nieposkromioną jazzową improwizacją. W skład zespołu, obok lidera, wchodzą utytułowani polscy muzycy jazzowi mający za sobą wieloletnią współpracę z legendami polskiego i światowego jazzu: saksofonista Radek Nowicki, pianista Michał Szkil, basista Krzysztof Pacan oraz perkusista Dawid Fortuna. Zespół zapowiada premierę płyty „Black Sheep” na jesień 2018 roku. Podczas koncertu będziemy mogli przedpremierowo posłuchać tego materiału.

  W warstwie harmonicznej usłyszymy rozbudowane modernistyczne połączenia akordów tworzących wspólną narrację, której cechą charakterystyczną jest impresjonistyczne rozbudowywanie formy. Ta cecha pozwala łączyć elementy jazzu nowoczesnego z innymi gatunkami muzycznymi lub też ich elementami, które wprawne ucho rozpozna po chwili. Warstwa melodyczna to frazy, które można powtórzyć już po pierwszym przesłuchaniu, co powoduje, że muzyka, pomimo swego wysublimowania staje się komunikatywna nawet dla niewyrobionego odbiorcy. I wreszcie warstwa rytmiczna, bardzo bogata, balansująca pomiędzy jazzem, hip popem oraz rockiem alternatywnym spaja cały projekt, tworząc wraz z resztą elementów swoistą kwintesencję tego stylu muzycznego.

  - Projekt Black Sheep" wyznacza nowy kierunek w moich dotychczasowych poszukiwaniach muzycznych. Pozwala porzucić dotychczasowe uwarunkowania i podążyć po raz kolejny w nieznanym kierunku – mówi Jerzy Małek.

  Jerzy Malek Quintet zagra w składzie:Jerzy Małek – trąbka,Radek Nowicki – saksofon,Grzegorz Ziółek – fortepian,Max Mucha – kontrabas,Sebastian Frankiewicz – perkusja.

  Koncert odbywa się w ramach projektu Polski Jazz 360° realizowanego przez Fundację Polski Jazz. Projekt propaguje muzykę jazzową ukazując jej różnorodność i oswajając z nią szeroką publiczność. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce jazzowej.

  Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

  Koncert odbędzie się 16 listopada od godz.19 w Kawiarni Artystycznej Amfiteatru przy ul. Parkowej 1. Liczba miejsc ograniczona.
  Bilety po 25 zł w przedsprzedaży, po 30 zł w dniu koncertu na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru.  QUIZ. Co Ty wiesz o zespole Playboys?  Czadoman w radomskim Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!
  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA
  QUIZ.
  Jesteś fanem zespołu IRA? Sprawdź, jak dobrze znasz grupę!  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  Zobacz też: Uroczy miś koala po raz pierwszy wyjrzał z torby swojej mamy  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia