Radom. Dni Otwarte dla gimnazjalistów w liceach, technikach...

  Radom. Dni Otwarte dla gimnazjalistów w liceach, technikach i szkołach zawodowych Radomiu

  Sok

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W XIII LO młodzież z klasy z językiem angielskim przebrała się za angielską rodzinę królewską i tak zachwalała swój kierunek

  W XIII LO młodzież z klasy z językiem angielskim przebrała się za angielską rodzinę królewską i tak zachwalała swój kierunek ©Joanna Gołąbek

  Gimnazjaliści, którzy w piątek odwiedzali szkoły średnie w Radomiu, na miejscu mogli dowiedzieć się, czego warto się uczyć. W role przewodników najczęściej wcielali się uczniowie starszych klas. Jeszcze dziś, w sobotę, można zajrzeć do liceów, niektórych techników i szkół branżowych.
  W XIII LO młodzież z klasy z językiem angielskim przebrała się za angielską rodzinę królewską i tak zachwalała swój kierunek

  W XIII LO młodzież z klasy z językiem angielskim przebrała się za angielską rodzinę królewską i tak zachwalała swój kierunek ©Joanna Gołąbek  Gimnazjaliści z trzecich klas, małymi grupkami przychodzili w piątek do szkół ponadgimnazjalnych. Można było wybrać się do jednego z kilku liceów, lub Zespołów Szkół. Gimnazjaliści odwiedzali choćby XIII Liceum Ogólnokształcące imienia Noblistów Polskich. Na miejscu czekali na gości sami licealiści. Pokazywali młodszym kolegom sale lekcyjne, bibliotekę, pracownie, hale sportowe.

  - Nasze liceum jest w centrum miasta, przy ulicy 25 Czerwca. Dogodny dojazd jest jedną z zalet naszego liceum - mówiła Marta Puta, uczennica szkoły.

  - Mamy dużo godzin językowych z języka angielskiego, są szafki w szkole. W każdej klasie mamy rzutniki, a sale ćwiczeń choćby do chemii są dobrze wyposażone. Do tego mamy rzetelną kadrę nauczycieli - dodaje Kacper Mordka, licealista.
  Szerszą prezentację o XIII liceum przygotowali uczniowie w hali sportowej. Była promowana miedzy innymi klasa z językiem hiszpańskim.

  - Podoba nam się to liceum, wszyscy są dla nas mili. Przed nami jeszcze egzamin gimnazjalny, wtedy dowiemy się, ile będziemy miały punktów na koniec roku - mówiły gimnazjalistki spotkane w liceum: Magda i Ania.

  Integracyjne klasy


  Gimnazjalistów spotkaliśmy także w X LO im. Konarskiego. Jak zaznacza dyrekcja tego liceum, szkoła szykuje naukę w klasach integracyjnych, które są mniej liczne niż inne, a uczniowie mają dobry kontakt z nauczycielami. Licealiści uczą się w małych grupach, języków obcych uczą się w szkole w 10-osobowych zespołach.

  - Nasze liceum ma jedno z najlepszych połączeń komunikacyjnych w Radomiu. Mieścimy się blisko dworców kolejowego i autobusowego. Dlatego też uczniowie dojeżdżający spod Radomia mają blisko do naszej szkoły - mówi Wiktor Karoń, dyrektor X Liceum Ogólnokształcącego.

  Jeszcze w sobotę gimnazjaliści mieli okazję zaznajomić się z proponowaną ofertą edukacyjną. Dni otwarte mają m.in. licea numer: I, II, III, IV, V, VI, Zespół Szkół Technicznych. Szczegóły - na stronach internetowych szkół. W radomskich szkołach przygotowano 5120 miejsca, w tym w liceach 18670, w technikach: technikach i szkołach zawodowych - 3220.


  Diadem w Explosion. Zobacz zdjęcia - tak się bawiliście!
  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.


  Zobacz TOP 15 miejsc w regionie radomskiem okiem satelity
  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Tych aut lepiej nie kupujcie. Albo już szukajcie mechanika
  Jak zmieniły się gwiazdy na przestrzeni lat? [ZDJĘCIA]


  Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Rozwiąż test! [10 ZDJĘĆ - QUIZ]
  Którzy Polacy piją najwięcej alkoholu? [LISTA ZAWODÓW]

  Najseksowniejsze imiona. Zobacz czy jesteś na liście!  Piłeś? Sprawdź, kiedy znów możesz wsiąść za kółko
  Zobacz też: Kozie drzewo? To najdziwniejsza rzecz, jaką widziałeś

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>