Radom - Inwazja Gigantów. Największa w Europie edukacyjna...

  Radom - Inwazja Gigantów. Największa w Europie edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego w Galerii Słonecznej już od soboty!

  Izabela Adamska

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego w Radomiu.
  1/33
  przejdź do galerii

  Największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego w Radomiu. ©wystawaklockow.pl

  Radom - Inwazja Gigantów to największa w Europie międzynarodowa wystawa budowli z klocków Lego, ponad 100 premierowych, wielkich makiet - całkowicie nowa ekspozycja. Do zobaczenia miedzy innymi największy na świecie 11-metrowy Titanic wykonany z 500 000 klocków, Robert Lewandowski i Marcin Gortat wykonani z klocków w skali 1:1, wiele gigantycznych budowli, Fun Park, strefa "Star Wars", aleja gwiazd sportu, "Human Body" - niecodzienna lekcja biologii dla dzieci i dorosłych & wiele innych atrakcji a to wszystko wykonane z klocków Lego. Na tę niecodzienną wystawę zaprasza Galeria Słoneczna w Radomiu już w sobotę, 12 stycznia. Ekspozycja dostępna będzie do 10 marca.
  Ta wyjątkowa ekspozycja imponująca rozmachem i skalą została podzielona na 12 stref tematycznych zajmujących ponad 1000 m2: Strefa Gigantycznych Modeli - Inwazja Gigantów, Aleja Gwiazd Sportu, Human Body - nietypowa Lekcja Biologii, Nietypowa Lekcja Historii, Strefa Jeżdżących pociągów, Edukacja, Architektura Świata, Start Wars District, Sceny oraz Postaci z Filmów i Bajek, Robotyka, Fantastyka i Mozaiki.  Do zobaczenia będą niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, eksponaty interaktywne, budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, instrumenty muzyczne, interaktywną mapę Europy, pierwszy krok człowieka na Księżycu, zburzenie Muru Berlińskiego, sceny znane z filmów i bajek i wiele innych.

  Jedną z większych atrakcji będą wykonane w całości z klocków Lego, w skali 1:1, figury polskich gwiazd sportu.

  Robert Lewandowski - to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń - starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką.

  Marcin Gortat - 214 cm talentu oraz wielkiego serca poświęconego wspieraniu młodych sportowców.
  To jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału. Do zbudowania niezwykłej figury zużyto 120.013 elementów, jako symbol wspierania fundacji Marcina Gortata MG13. Koszykarz trzyma w rękach piłkę – również zbudowaną z klocków.

  Agnieszka Radwańska - postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu.

  Tomasz Gollob - najlepszy polski żużlowiec wykonany w skali 1:1 ze 170 tys. klocków. Tomasz Gollob zostanie pokazany na motocyklu, ubrany w niebieski, charakterystyczny dla niego kombinezon z numerem 1. Motocykl z kolei obrendowany został barwami narodowymi. Budowanie postaci najwybitniejszego polskiego żużlowca i motocykla pochłonęło 3 miesiące pracy, a w całym projekcie wzięło udział około 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

  Niezapomnianą pamiątką z Wystawy będzie zdjęcie z figurą Kamila Grosickiego, Rafała Sonika oraz z podobizną byłego selekcjonera naszej reprezentacji w piłce nożnej Adama Nawałki.  W Radomiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie, bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.
  Do bogatej kolekcji eksponatów specjalnej strefy Star Wars®dołączyły kolejne modele, a wśród nich scena Bitwy nad Coruscant, Trench Run czy mierząca około jednego metra rekonstrukcja TIE Fighter'a.

  Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami zbudowanymi z klocków LEGO®. Zobaczymy tu zarówno nowoczesne pociągi szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV podróżujące pomiędzy dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża, jak i kolej industrialną.

  W strefie Human Body do obejrzenia będą fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, które pozwolą najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

  Bilety można nabyć w kasach w godzinach otwarcia wystawy:
  od poniedziałku do piątku
  Bilet poranny (10:00 – 15:00) - 13 złotych dla jednej osoby;
  Bilet popołudniowy (15:00 – 19:30) - 16 złotych dla jednej osoby;
  Bilet 2+2 i więcej (15:00 – 19:30) - 13 złotych - bilet dla jednej osoby (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe).
  sobota, niedziela i święta
  Bilet weekendowy (10:00 – 19:30) - 17 złotych - bilet dla jednej osoby;
  Bilet 2+2 i więcej (10:00 – 19:30) - 15 złotych - bilet dla 1 osoby (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe).

  Wstęp bezpłatny przysługuje:
  dzieciom do 95 cm wzrostu;
  dzieciom niepełnoletnim z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z opiekunem prawnym;
  wychowankom domów dziecka;  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia