Radom - Inwazja Gigantów. Największa w Europie edukacyjna...

  Radom - Inwazja Gigantów. Największa w Europie edukacyjna wystawa budowli z klocków Lego w Galerii Słonecznej już od soboty!

  Izabela Adamska

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego w Radomiu.
  1/33
  przejdź do galerii

  Największa w Europie wystawa budowli z klocków Lego w Radomiu. ©wystawaklockow.pl

  Radom - Inwazja Gigantów to największa w Europie międzynarodowa wystawa budowli z klocków Lego, ponad 100 premierowych, wielkich makiet - całkowicie nowa ekspozycja. Do zobaczenia miedzy innymi największy na świecie 11-metrowy Titanic wykonany z 500 000 klocków, Robert Lewandowski i Marcin Gortat wykonani z klocków w skali 1:1, wiele gigantycznych budowli, Fun Park, strefa "Star Wars", aleja gwiazd sportu, "Human Body" - niecodzienna lekcja biologii dla dzieci i dorosłych & wiele innych atrakcji a to wszystko wykonane z klocków Lego. Na tę niecodzienną wystawę zaprasza Galeria Słoneczna w Radomiu już w sobotę, 12 stycznia. Ekspozycja dostępna będzie do 10 marca.
  Ta wyjątkowa ekspozycja imponująca rozmachem i skalą została podzielona na 12 stref tematycznych zajmujących ponad 1000 m2: Strefa Gigantycznych Modeli - Inwazja Gigantów, Aleja Gwiazd Sportu, Human Body - nietypowa Lekcja Biologii, Nietypowa Lekcja Historii, Strefa Jeżdżących pociągów, Edukacja, Architektura Świata, Start Wars District, Sceny oraz Postaci z Filmów i Bajek, Robotyka, Fantastyka i Mozaiki.  Do zobaczenia będą niesamowite, wielkie budowle złożone z kilku milionów klocków, eksponaty interaktywne, budowle przedstawiające architekturę zabytkową oraz współczesną, wydarzenia historyczne, instrumenty muzyczne, interaktywną mapę Europy, pierwszy krok człowieka na Księżycu, zburzenie Muru Berlińskiego, sceny znane z filmów i bajek i wiele innych.

  Jedną z większych atrakcji będą wykonane w całości z klocków Lego, w skali 1:1, figury polskich gwiazd sportu.

  Robert Lewandowski - to jeden z najbardziej popularnych piłkarzy na świecie, a jego wspaniała kariera, talent i osobowość to wzór dla całych pokoleń - starszych, młodszych i tych najmłodszych, którzy dopiero zaczynają przygodę z piłką.

  Marcin Gortat - 214 cm talentu oraz wielkiego serca poświęconego wspieraniu młodych sportowców.
  To jedyny Polak w historii NBA, który awansował do jej finału. Do zbudowania niezwykłej figury zużyto 120.013 elementów, jako symbol wspierania fundacji Marcina Gortata MG13. Koszykarz trzyma w rękach piłkę – również zbudowaną z klocków.

  Agnieszka Radwańska - postać ma 172 cm wzrostu i została przedstawiona w trakcie serwisu.

  Tomasz Gollob - najlepszy polski żużlowiec wykonany w skali 1:1 ze 170 tys. klocków. Tomasz Gollob zostanie pokazany na motocyklu, ubrany w niebieski, charakterystyczny dla niego kombinezon z numerem 1. Motocykl z kolei obrendowany został barwami narodowymi. Budowanie postaci najwybitniejszego polskiego żużlowca i motocykla pochłonęło 3 miesiące pracy, a w całym projekcie wzięło udział około 15 osób - konstruktorów i budowniczych.

  Niezapomnianą pamiątką z Wystawy będzie zdjęcie z figurą Kamila Grosickiego, Rafała Sonika oraz z podobizną byłego selekcjonera naszej reprezentacji w piłce nożnej Adama Nawałki.  W Radomiu organizatorzy przygotowali specjalną strefę Star Wars. Fani Gwiezdnych Wojen znajdą tam ponad 100 modeli związanych z najsłynniejszą na świecie sagą. Star Wars District to bogata kolekcja autorskich eksponatów przedstawiających najbardziej znane statki, sceny, postaci, bronie, bazy oraz bitwy z tej kultowej serii.
  Do bogatej kolekcji eksponatów specjalnej strefy Star Wars®dołączyły kolejne modele, a wśród nich scena Bitwy nad Coruscant, Trench Run czy mierząca około jednego metra rekonstrukcja TIE Fighter'a.

  Niezapomniane wrażenia zapewniają również makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami zbudowanymi z klocków LEGO®. Zobaczymy tu zarówno nowoczesne pociągi szybkich kolei europejskich: Pendolino, ICE, TGV podróżujące pomiędzy dworcami centralnymi Warszawy, Berlina i Paryża, jak i kolej industrialną.

  W strefie Human Body do obejrzenia będą fascynujące modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka, które pozwolą najmłodszym na zdobycie wiadomości na temat funkcjonowania organizmu, a starszym na sprawdzenie wiedzy na temat anatomii i fizjologii. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.

  Bilety można nabyć w kasach w godzinach otwarcia wystawy:
  od poniedziałku do piątku
  Bilet poranny (10:00 – 15:00) - 13 złotych dla jednej osoby;
  Bilet popołudniowy (15:00 – 19:30) - 16 złotych dla jednej osoby;
  Bilet 2+2 i więcej (15:00 – 19:30) - 13 złotych - bilet dla jednej osoby (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe).
  sobota, niedziela i święta
  Bilet weekendowy (10:00 – 19:30) - 17 złotych - bilet dla jednej osoby;
  Bilet 2+2 i więcej (10:00 – 19:30) - 15 złotych - bilet dla 1 osoby (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe).

  Wstęp bezpłatny przysługuje:
  dzieciom do 95 cm wzrostu;
  dzieciom niepełnoletnim z orzeczeniem o niepełnosprawności wraz z opiekunem prawnym;
  wychowankom domów dziecka;  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz nowych kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia