Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Jak wygląda nowa siedziba Sądu Okręgowego? [DUŻO ZDJĘĆ]

Marcin Genca;[email protected]
Nowa siedziba Sądu Okręgowego w Radomiu.
Nowa siedziba Sądu Okręgowego w Radomiu. Tadeusz Klocek
W nowej siedzibie Sądu Okręgowego w Radomiu pracuje już administracja, a wkrótce wydziały karne.

Trwa zasiedlanie budynku sądów przy ulicy Warszawskiej w Radomiu. Sąd Rejonowy przeniesie się jako ostatni na przełomie września i października.

Pracuje administracja

W ostatni piątek samochody z dokumentami zaparkowały przed nowym sądem przy ulicy Warszawskiej. Tak zaczęła się przeprowadzka pracowników radomskiej Temidy. Jako pierwsza w nowym miejscu zaczęła pracę kadra oddziałów administracyjnych radomskiego Sądu Okręgowego, które teraz mieszczą się w budynku przy alei Grzecznarowskiego.

Przeprowadzka etapami

- Przy alei Grzecznarowskiego zajmujemy wynajmowane pomieszczenia, wypowiedzieliśmy już umowę i jesteśmy tam tylko do końca lipca - mówi Jan Kulig, dyrektor Sądu Okręgowego w Radomiu.

Przeprowadzki będą się odbywały etapami. Jeszcze w wakacje na ulicę Warszawską z ulicy Piłsudskiego przeniosą się wydziały karne Sądu Okręgowego.

- Czekamy jeszcze na meble do sal rozpraw w nowej siedzibie Sądu Okręgowego. Wyposażenia powinno być dostarczone, na przełomie lipca i sierpnia i w sierpniu mogłaby się już zacząć przeprowadzka wydziałów karnych na ulicę Warszawską - wyjaśniał nam Jan Kulig.

Potem Sąd Rejonowy

We wrześniu powinny być już wyposażone pomieszczenia dla Sądu Rejonowego. Wtedy ruszy przeprowadzka jego wydziałów, teraz są one w pięciu różnych budynkach, między innymi przy ulicy Struga. Z kolei wydziały cywilne Sądu Okręgowego pozostaną w siedzibie przy ulicy Piłsudskiego.

Budowa z problemami

Budowa nowej siedziby sądów przy ulicy Warszawskiej zakończyła się w grudniu 2016 roku. Kosztowała 65,5 miliona złotych.
Tworzy ją pięć budynków, z których najwyższy ma pięć kondygnacji oraz podziemny parking. W sumie znajdą się tam 33 klimatyzowane sale rozpraw, w tym dwie, w których oskarżeni są oddzieleni od reszty sali kuloodpornymi szybami. Świadkowie zamiast na korytarzu, będą oczekiwać na rozprawy w specjalnych salach, co zapobiegnie ich kontaktom z oskarżonymi.

Pierwszym wykonawcą robót była firma Polbud z Bielska Podlaskiego. Roboty wstrzymano w marcu 2014 roku z powodu jej kłopotów finansowych. Budowę dokończyła radomska firma Rosabud.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie