Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Licealiści z "Kochanowskiego" biorą udział w międzynarodowym projekcie

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Uczniowie z VI Liceum Kochanowskiego imienia Jana Kochanowskiego biorą udział w projekcie międzynarodowym  „Schulbrücke” w Niemczech.
Uczniowie z VI Liceum Kochanowskiego imienia Jana Kochanowskiego biorą udział w projekcie międzynarodowym „Schulbrücke” w Niemczech. Fot Nadesłane przez organizatora
Jak poradzimy sobie z kryzysami ekonomicznymi w Europie? Czy możliwe jest dobre życie w przyszłości? Czy skutecznie będziemy chronić środowisko naturalne? - tymi między innymi tematami zajmują się uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu. Grupa licealistów bierze udział w międzynarodowym projekcie „Schulbrücke” w Niemczech.

Projekt międzynarodowy „Schulbrücke” odbywa się w mieście Greifswald w Niemczech. Jest finansowany przez Fundację Deutsche Nationalstiftung. Projekt rozpoczął się 10 września i potrwa do 17 września. W Greifswald uczniowie liceum „Kochanowskiego” pracują i dyskutują ze swoimi rówieśnikami ze Słowacji, Niemiec i Niderlandów.

- W warsztatach bierze udział 8 uczniów, wszyscy są z trzeciej klasy niemieckiej bilingwalnej liceum „Kochanowskiego”. Licealiści mają na miejscu codziennie warsztaty, spotkania z ważnymi osobistościami ze świata sztuki, kultury, polityki. Cechą szczególną tego spotkania jest to, że odbywa się w języku niemieckim – mówi Aldona Karasek, opiekunka radomskiej grupy, nauczycielka z VI Liceum Ogólnokształcącego imienia Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Radomscy uczniowie uczestniczą w wyjeździe za darmo. Biorą udział w warsztatach, na których poruszane są tematy o zjednoczeniu Europy, demokracji, społecznej równości. W ramach „Schulbrücke” młodzi ludzie z kilku europejskich krajów zajmują się problematycznymi sytuacjami współczesności. Poszukują informacji o kwestiach ekologicznych, ekonomicznych, społecznych oraz kwestiach edukacji. Uczestnicy kreatywnie projektują własne rozwiązania, dyskutują o nich. Ideą stojącą za projektem jest to, że tożsamości narodowej i jej przyszłości nie da się zdefiniować bez Europy. Podobieństwa narodów europejskich można odkryć tylko poprzez porównanie i bezpośrednie spotkanie. Uczniowie mają możliwość refleksji nad wizją, jak powinna wyglądać Europa. Celem warsztatów jest rozwijanie umiejętności młodych ludzi, aby mogli uczestniczyć w przyszłym dyskursie o społeczeństwie europejskim.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie