Radom. Mateusz D. sprawca tragicznego wypadku drogowego nie...

  Radom. Mateusz D. sprawca tragicznego wypadku drogowego nie stawił się w areszcie

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Tragiczny wypadek na Michałowie. Z opla, w który uderzył pędzący z zawrotną szybkością mercedes niewiele zostało.

  Tragiczny wypadek na Michałowie. Z opla, w który uderzył pędzący z zawrotną szybkością mercedes niewiele zostało. ©policja

  Mateusz D. sprawca tragicznego wypadku drogowego na Michałowie, gdzie zginęły dwie osoby nie stawił się w areszcie, aby rozpocząć odbywanie kary więzienia. Wydano zarządzenie o przymusowym doprowadzeniu go do zakładu karnego.
  Tragiczny wypadek na Michałowie. Z opla, w który uderzył pędzący z zawrotną szybkością mercedes niewiele zostało.

  Tragiczny wypadek na Michałowie. Z opla, w który uderzył pędzący z zawrotną szybkością mercedes niewiele zostało. ©policja

  Mateusz D. już w ubiegłym roku miał się zgłosić do aresztu, aby rozpocząć odbywanie kary. Dwukrotnie przekładano termin stawiennictwa. Za pierwszym razem Mateusz D. usprawiedliwił się pobytem w szpitalu, a za drugim razem odbywaną właśnie rehabilitacją. Do więzienia miał się zgłosić zaraz po nowym roku. Nie stawił się. Sąd Rejonowy w Radomiu wydał więc zarządzenie o doprowadzeniu go do aresztu. Mateusz D.
  skazany prawomocnym wyrokiem za spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęło dwoje emerytów wciąż nie zgadza się z orzeczeniem wydanym przed sąd radomski i wystąpił o kasację wyroku. Wypadek wydarzył się 29 lipca 2017 roku na ulicy Mieszka I na Michałowie. Mercedes, którym kierował Mateusz D. uderzył w opla astrę, którym podróżowało małżeństwo emerytów. Oboje zginęli w tym wypadku. Antoni K. kierujący oplem doznał obrażeń ciała w postaci: złamania kości czaszki, stłuczenia mózgu, złamania obustronnego wszystkich żeber, rozerwania płuc, aorty, serca, wątroby, nerek, żołądka. Doszło też do zmiażdżenia śledziony, złamania kości miednicy, kości kończyn. Pasażerka Bogumiła K., żona Antoniego K. doznała między innymi zmiażdżenia głowy, wieloodłamowego zmiażdżenia podstawy czaszki, rozerwania mózgu i prawie całkowitego zmiażdżenia tułowia.

  Biegli ustalili, że mercedes jechał z prędkością 163 kilometrów na godzinę. Sąd Rejonowy w Radomiu skazał sprawcę na 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez 10 lat. Sprawca ma też zapłacić po 50 tysięcy złotych nawiązki na rzecz dzieci zmarłego w wypadku małżeństwa K.Mateusz D. ma także zapłacić koszty udziału w przewodzie sądowym oskarżycieli posiłkowych. Sąd Okręgowy utrzymał w mocy wyrok wydany przez sąd niższej instancji. Kasację do Sądu Najwyższego złożyli obaj obrońcy skazanego. W kasacji podnoszą między innymi „wadliwość opinii wydanej przez biegłego” , „wybiórczą ocenę dowodów”. Jeden z obrońców uważa też za błędną wykładnię przepisów stwierdzenie, że nie każde zajechanie drogi jest wymuszeniem pierwszeństwa przejazdu. Zdaniem obrońców pierwszym winnym był kierowca opla, bo nie zastosował się do znaku nakazującego zatrzymać się i przepuścić samochód jadący drogą z pierwszeństwem przejazdu. Prokuratura twierdziła natomiast, że wina jest bezsporna. Kierowca opla nie mógł bowiem ocenić, że nadjeżdżający do skrzyżowania pojazd ma aż tak wielką prędkość. Gdyby Mateusz D. jechał z prawidłową prędkością w ogóle nie doszłoby do zderzenia, bo zdążyłby zatrzymać pojazd. Jak ocenił biegły zabrakło jedynie 1,5 sekundy do tego, aby opel zjechał ze skrzyżowania. Podczas procesu obrońcy kwestionowali nawet zasadność składanych roszczeń finansowych wobec Mateusza D, uznając, że takie żądania powinny być składane w procesie cywilnym, a nie karnym.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Iłża zaprosiła na największy w Polsce noworoczny pokaz fajerwerków
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (39)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (39) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>