Radom. Młodzi z Prawa i Sprawiedliwości nie zamierzają...

  Radom. Młodzi z Prawa i Sprawiedliwości nie zamierzają dzielić weteranów

  Janusz Petz

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Młodzi działacze Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości domagają się, aby miasto systemowo zajęło się kombatantami.

  Młodzi działacze Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości domagają się, aby miasto systemowo zajęło się kombatantami. ©Joanna Gołąbek

  Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Radomiu już po raz drugi zorganizowali akcję charytatywną „Paczka dla Kombatanta”. Domagają się, aby w mieście zorganizowano systemową pomoc dla weteranów, również tych, którzy służyli w formacjach powiązanych ze Związkiem Sowieckim.
  Młodzi działacze Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości domagają się, aby miasto systemowo zajęło się kombatantami.

  Młodzi działacze Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości domagają się, aby miasto systemowo zajęło się kombatantami. ©Joanna Gołąbek  Tegoroczną akcję podsumowali na konferencji prasowej działacze forum Agnieszka Urbańska oraz Kamil Bartuzzi.

  Pomoc i nauka  - Jesteśmy z naszej akcji szczególnie dumni i zadowoleni, ponieważ udało nam się zebrać 50 paczek z produktami chemicznymi i produktami spożywczymi co dało nam możliwość dotarcia aż do 25 osób.
  Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni, ponieważ na naszej liście było na początku tylko 6 osób. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, mogę zapewnić, że każda przekazana rzecz sprawiła radość tym ludziom - powiedziała Agnieszka Urbańska. Dodała, że dla wolontariuszy największym podziękowaniem i największą wartością tej akcji były łzy wzruszenia w oczach kombatantów.

  - Jesteśmy bardzo dumni, że możemy poznawać bohaterów naszych czasów i słuchać wszystkich ich historii. Jesteśmy świadomi, że tych ludzi jest coraz mniej. Dlatego tym bardziej chcemy im pomagać i zapewniamy, że nie jest to nasza ostatnia akcja. Wiedzieliśmy w jakich warunkach żyją i są to często bardzo trudne warunki. Warto tym ludziom pomagać, wspierać ich, rozmawiać z nimi - powiedziała Agnieszka Urbańska. Kamil Bartuzzi stwierdził, że tegoroczna akcja różniła się od jej poprzedniej edycji.

  - W ubiegłym roku od rana do wieczora rozwoziliśmy paczki, aby zdążyć przed świętami. Tak naprawdę chodzi nam jednak nie tylko o to, aby zostawić paczkę i jechać dalej, ale o to, aby przy okazji z tymi ludźmi porozmawiać, aby poznać ich życiorys. Jedni bardzo chętnie opowiadają, inni mówią, że robili to co trzeba. Niektóre z tych osób nie mają rodzin, bliskich lub bliscy mieszkają gdzieś daleko za granicą - powiedział Kamil Bartuzzi. Podziękował darczyńcom, ale w szczególności wszystkim parlamentarzystom i radnym Prawa i Sprawiedliwości.

  Prezydent milczy  Przedstawiciele radomskiej młodzieżówki Prawa i Sprawiedliwości poskarżyli się na władze Radomia, które ich zdaniem dość opieszale reagują na apele o objęcie kombatantów systemową pomocą samorządu.

  - Już w lutym 2018 roku skierowaliśmy do prezydenta Radomia naszą deklarację pomagania kombatantom. Z naszego doświadczenia wynika, że są bardzo potrzebne różne formy codziennego wsparcia dla tych ludzi, albo możliwości na przykład zwolnienia z opłat mieszkańców domów pomocy społecznej. Rozmawialiśmy w tej sprawie w Urzędzie Miejskim, we wrześniu mieliśmy dostać odpowiedź na nasze sugestie co do form pomocy oraz możliwego ich finansowania i do tej pory jest cisza. Wierzymy, że w końcu znajdą się pieniądze na finansowanie naszego programu - powiedział Kamil Bartuzzi.

  Odpowiadając na pytania o adresatów akcji „Paczka dla Kombatanta’ Kamil Bartuzzi powiedział, że paczki rozdawano wśród członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, członków Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, a także Związek Inwalidów Wojennych, ale zaznaczył, że przyszła pomoc nie będzie rozróżniała adresatów ze względu na rodzaj formacji, w której służyli.  Miły Pan w Explosion. Zobacz zdjęcia z piątkowej imprezy!

  B-Qll w Explosion. Zobacz zdjęcia z sobotniej imprezy!
  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Casting do konkursu finałowego Miss ZDJĘCIA

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Koniec z wojnami o pilota. Więcej telewizji i smartfon w prezencie w Orange Love

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>