Radom. Parkometry znów nie działają poprawnie. Płacisz za...

  Radom. Parkometry znów nie działają poprawnie. Płacisz za parking? Musisz mieć... stare monety

  Izabela Gajewska-Kopczyńska

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Niektóre parkometry nie chcą przyjmować bilonu.

  Niektóre parkometry nie chcą przyjmować bilonu. ©Tadeusz Klocek

  Mieszkańcy Radomia mają problemy z płatnością za parking w Strefie płatnego parkowania niestrzeżonego. Parkometry znowu nie działają jak powinny. O płatności Kartą Miejską można zapomnieć, nie chcą też przyjmować bilonu. Okazuje się, że problemem mogą być... zbyt lekkie monety.
  Niektóre parkometry nie chcą przyjmować bilonu.

  Niektóre parkometry nie chcą przyjmować bilonu. ©Tadeusz Klocek

  W czerwcu ubiegłego roku zaczęła się wymiana parkomatów w całej strefie płatnego parkowania w Radomiu. Zastępowały je nowe urządzenia, w których za postój miała być możliwa zapłata także kartą miejską. Taka możliwość miała być wdrożona na jesieni ubiegłego roku.

  Tymczasem okazuje się, że mieszkańcy, którzy nie mają wykupionego abonamentu na parkowanie w strefie, chcąc dokonać płatności w jednym z urządzeń, mogą mieć z tym problem.

  - Ostatnio parkometr przy ulicy Skłodowskiej - Curie nie przyjmował monet, nie mogłam także zapłacić za parkowanie pieniędzmi, które miałam zakodowane w tak zwanej portmonetce na Karcie Miejskiej. Inny kierowca powiedział mi, że Kartą zapłacić nie można. Próbowałam wrzucać różne nominały, ale urządzenie ich nie przyjmowało - opowiada nam czytelniczka. - Poszłam za radą innej pani, i przetarłam pieniądze o chodnik, dopiero wtedy mogłam nimi zapłacić za bilet. Straciłam dobre 15 minut, cieszę się, że w tym czasie nie dostałam mandatu.

  Dlaczego niektóre parkometry szwankują?  - Mimo, że parkomaty są przystosowane do płatności kartą miejską za postój w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego, to jednak radomianie niestety wciąż nie mogą korzystać z tej możliwości. Problem leży w sferze informatycznej, a nad jego rozwiązaniem pracują informatycy firmy Projekt Parking, czyli jednostki odpowiedzialnej za opiekę nad parkomatami, oraz pracownicy firmy która wygrała przetarg czyli R&G - tłumaczy Dawid Puton, specjalista do spraw kontaktów z mediami w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji w Radomiu.

  Nie jest to jedyny problem z płatnością za parkowanie w strefie. - Maszyny mają ostatnio problem z przyjmowaniem monet, które są świeże i niedawno wypuszczone z Mennicy Państwowej. Nie dotyczy to jednak tylko i wyłącznie parkomatów. To samo zjawisko występuje w innych tego typu urządzeniach. Najprawdopodobniej nowe monety są nieco lżejsze niż te wypuszczone kilka lat temu. A to właśnie waga ma największe znaczenie przy rozpoznawaniu bilonu przez maszynę. Zatem nie jest to usterka, za którą odpowiada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji - dodaje Dawid Puton.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:  Powiedział mamie, że nie przyjedzie na Święta, a potem zrobił jej niespodziankę. Jak zareagowała? (STORYFUL/x-news)

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY