Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radom. Są wyniki naboru do szkół średnich. Ósmoklasiści przynoszą teraz dokumenty do nowych szkół

Antoni Sokołowski
Antoni Sokołowski
Absolwenci klas ósmych sprawdzali, czy dostali się do swojej szkoły. Tak było między innymi w I LO im. Kopernika w Radomiu.
Absolwenci klas ósmych sprawdzali, czy dostali się do swojej szkoły. Tak było między innymi w I LO im. Kopernika w Radomiu. Antoni Sokołowski
Opublikowano w czwartek listy kandydatów zakwalifikowanych osób do radomskich szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Połowa tegorocznych absolwentów szkól podstawowych trafi do liceów.

Więcej ciekawych i ważnych informacji znajdziesz na stronie głównej ECHODNIA.EU/RADOMSKIE

Z grupy tegorocznych ósmoklasistów podstawówek 1580 osób będzie kontynuować naukę w 54 oddziałach liceów ogólnokształcących.

Najbardziej oblegane licea

Biorąc pod uwagę pierwszą preferencję, najwięcej kandydatów na jedno miejsce miały: IV Liceum Ogólnokształcące imienia Tytusa Chałubińskiego, III Liceum Ogólnokształcące imienia Dionizego Czachowskiego, XI Liceum Ogólnokształcące imienia Stanisława Staszica, I Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika oraz II Liceum Ogólnokształcące imienia Marii Konopnickiej.

- Szczególną uwagę zwraca w tym roku dynamiczny wzrost popularności liceum im. D. Czachowskiego. Jednocześnie próg punktowy w tej szkole jest porównywalny do dwóch pierwszych liceów czyli „Chałubińskiego” i „Kochanowskiego” - mówi wiceprezydent Radomia Katarzyna Kalinowska.

Wszystkie planowane oddziały powstały także w: V Liceum Ogólnokształcącym imienia Romualda Traugutta, VI Liceum Ogólnokształcącym imienia Jana Kochanowskiego, X Liceum Ogólnokształcącym imienia Stanisława Konarskiego oraz w XII Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcącym numer 4 imienia Polskich Olimpijczyków. Jedynie część spośród planowanych klas powstała natomiast w VII Liceum Ogólnokształcącym imienia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i w XIII Liceum Ogólnokształcącym imienia Polskich Noblistów.

Chętni do technikum

Do techników zostało zakwalifikowanych 1226 uczniów. - Podobnie jak w poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszyła się oferta Zespołu Szkół Elektronicznych i Zespołu Szkół Technicznych. Biorąc pod uwagę dużą liczbę punktów jakie mieli kandydaci, a jednocześnie uwzględniając potrzeby rynku pracy, zdecydowaliśmy o utworzeniu w tych szkołach dwóch dodatkowych oddziałów. W elektroniku powstanie dodatkowa klasa o kierunku technik programista, a w ZST - technik informatyk - mówi Katarzyna Kalinowska.

Przynieść świadectwa

Uczniowie zakwalifikowani mają teraz czas do 30 lipca, aby potwierdzić wolę przyjęcia do danej szkoły. Powinni złożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe potrzebne będzie także zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Lista kandydatów przyjętych zostanie opublikowana 2 sierpnia, a następnego dnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Będzie się odbywała bezpośrednio w szkołach, które dysponują wolnymi miejscami. W oddziałach, które już zostały uruchomione zarówno w liceach, jak i szkołach zawodowych pozostaje ponad 70 wolnych miejsc. Nowe oddziały będą tworzone w zależności od zainteresowania uczniów.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w rekrutacji uzupełniającej zostaną ogłoszone 16 sierpnia.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radom.naszemiasto.pl Nasze Miasto