MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Sklep z dopalaczami. Kontrola pracowników sanepidu i policji. Lokal zamknięty

tnt
W środę w godzinach popołudniowych pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w asyście policji i straży miejskiej weszli do lokalu przy ulicy 25 Czerwca w Radomiu.
W środę w godzinach popołudniowych pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w asyście policji i straży miejskiej weszli do lokalu przy ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Michał Nowak
Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w asyście policji i straży miejskiej weszli do lokalu przy ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Od dawna tajemnicą Poliszynela było, że mieści się tutaj sklep z dopalaczami.

W środę po godzinie 12 pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu, w asyście policji i straży miejskiej weszli do lokalu przy ulicy 25 Czerwca w Radomiu. Szyby lokalu zasłaniał papier, nie było żadnego szyldu świadczącego o prowadzonej tam działalności, a dostępu do drzwi bronił domofon. Od dawna tajemnicą Poliszynela było, że mieści się tutaj sklep z dopalaczami.

Zaplombowali drzwi

Radomska policja potwierdza, że brała udział w kontroli. - Rola policjantów polegała na wsparciu pracowników sanepidu - mówiła w środę Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu.

Po kontroli drzwi lokalu zostały zabezpieczone plombami z pieczątką Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu.

To nie pierwsza tego typu akcja. Sanepid często prowadzi działania skierowane przeciwko handlarzom dopalaczami, kontrolując miejsca, w których zachodzi podejrzenie, że oferują niebezpieczne dla życia i zdrowia, zakazane substancje często pod pozorem „materiałów kolekcjonerskich”.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w punkcie zabezpieczono próbki do badań. To, z czym mieli do czynienia klienci sklepu, wykaże analiza chemiczna.

Takimi badaniami zajmuje się Pracownia Badania Środków Zastępczych w radomskim sanepidzie, która przebadała w pierwszym półroczu tego roku 232 próbki. W 90 procentach z nich stwierdzono środki zastępcze, czyli dopalacze. W 5 procentach próbek były narkotyki, a w pozostałych 5 procentach substancje nie stanowiące zagrożenia dla życia ludzi. Były to próbki z całej Polski.

Zobacz także: Śmiertelnie groźne dopalacze. Alarmujące dane sanepidu w Radomiu

Groźne zatrucia

Na początku lipca tego roku radomski sanepid alarmował o dużej ilości stwierdzonych w Radomiu zatruć spowodowanych substancją pod nazwą furanyl - fentanyl, w skrócie Fu-F. Po tę niebezpieczną substancję sięgnęło 15 osób w wieku 14-37 lat. Wszystkie trafiły do szpitala. Fu-F to substancja bardzo silnie uzależniająca. Obecnie trwają prace związane z wprowadzeniem jej na listę narkotyków. Sięgające po nią osoby często nie mają pojęcia jakie może spowodować spustoszenie w organizmie.

Skuteczna pomoc po zatruciu dopalaczami jest trudna, bo stanowią one mieszankę różnych substancji, a ich skład wciąż jest modyfikowany.Dopalacze wywołują nieprzewidziane reakcje organizmu od skrajnej euforii po agresję, stany depresyjne, ataki szału, paniki.

PRZECZYTAJ: Dopalacze znowu groźne. 15 osób w szpitalu z powodu zatrucia Fu-F

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

ZOBACZ TEŻ: Radomski Sanepid o dopalaczach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie