Radom stolicą zapasów. Siedem medali Olimpijczyka

  Radom stolicą zapasów. Siedem medali Olimpijczyka

  /SzS/

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe to dorobek medalowy Olimpijczyka Radom w mistrzostwach Polski seniorów w stylu klasycznym. Brązowy krążek dołożyła wśród pań, Sylwia Szulc.
  - Nie mogę mówić. Jestem zachrypnięty i wzruszony. Co roku to jeszcze lepiej. Jest pięknie, rewelacyjnie - cieszył się Zdzisław Kolanek, trener zapaśników Olimpijczyka, który ze wzruszenia nie krył łez.
  W niedzielę w Solcu Kujawskim startowało 14 zapaśników Olimpiczyka. Radomianie potwierdzili, że w stylu klasycznym nie mają sobie równych. Trzeci rok z rzędu radomianie w klasyfikacjach dominują nad pozostałymi klubami. W wadze do 59 kilogramów zachwycił młodziutki Przemysław Piątek, który zajął trzecie miejsce.
  W wadze do 66 kg Olimpijczyk zdominował rywalizację. W finale spotkał się Daniel Rutkowski ze swoim klubowym kolegą, Michałem Koślą. W tej kategorii piąte miejsce zajął Michał Kasprzak.
  - Daniel Rutkowski zwyciężył zasłużenie w całym turnieju. Zaprezentował kapitalną formę - mówi trener Kolanek.
  Również w kategorii do 75 kg czołowe lokaty zajęli radomianie. Arkadiusz Kułynycz w finałowym pojedynku pokonał Łukasza Fafińskiego. Rok temu było odwrotnie i to popularny "Fafik" sięgnął po złoty medal.
  Do wagi 85 kg skoczył Piotr Przepiórka. Po perypetiach zdrowotnych radomianin zaskoczył dobrą formą i wywalczył brązowy medal. To dobry wynik biorąc pod uwagę, że Przepiórka w ostatnim czasie leczył kontuzje.
  W wadze 98 kg Dymitro Kaczmar zajął piąte miejsce. Podobnie w 130 kg Rafał Koszowski, a tuż za nim sklasyfikowani zostali Adrian Czernicki, Michał Orzechowski i Jakub Rywacki.
  Na deser pierwszy medal w historii występów seniorek wywalczyła Sylwia Szulc. Radomianka w wadze 53 kg zajęła trzecie miejsce.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ