Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Sukces projektu „3 x E dla wody: ETN, EDU, EKO” realizowanego w Domu Kultury Idalin

Barbara Koś
Warsztaty pszczelarskie były częścią ekologicznego projektu.
Warsztaty pszczelarskie były częścią ekologicznego projektu. DK Idalin
1312 osób (uczniów i nauczycieli) z radomskich szkół podstawowych, przedszkoli oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka uczestniczyło w projekcie „3 x E dla wody: ETN, EDU, EKO”, prowadzonym przez Dom Kultury Idalin.

Projekt „3 x E dla wody: ETN, EDU, EKO” "Idalin" realizował w miesiącach kwiecień- czerwiec 2021 roku dzięki pozyskaniu grantu finansowego z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja „Za górami, za lasami”.

W samych zajęciach edukacyjnych uczestniczyło 1312 osób z radomskich szkół podstawowych, przedszkoli oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka.

Program projektu był bardzo urozmaicony i składał się z następujących etapów: przeprowadzenie warsztatów edukacyjnych pod hasłem „ 3 x E dla wody: ETNO, EDU, EKO”, zrealizowanie warsztatów w ramach w ramach „ Międzynarodowego Dnia Wody” połączonego ze „Światowym Dniem Ziemi” oraz zajęć pod hasłem „ Eko Dzień Dziecka” oraz ogłoszenie konkursu plastycznego pod hasłem ”Woda – i Ty możesz zostać eko-przyjacielem” wraz przygotowanie wystawy prac pokonkursowych w formie stacjonarnej w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 24 w Radomiu.

Zorganizowano również piknik ekologiczny pod hasłem: „Chrońmy nasze środowisko i jego zasoby- dzięki nam świat może być jeszcze piękniejszy” oraz warsztaty rzeźbiarskie.

- W ramach konkursu plastycznego wpłynęły 44 prace - mówi Matylda Pońska, koordynatorka projektu. - Bardzo udany był także piknik, połączony z obchodami Dnia Dziecka który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 24. W programie nie zabrakło: warsztatów plastycznych - był to np. mini plener malarski, gier, zabaw i konkursów z nagrodami.

Głównym punktem programu było spotkanie z pszczelarzem- panią Moniką z pasieki w Skaryszewie, która opowiadała dzieciom o pszczołach i pracy pszczelarza.

- Uczniowie, którzy wykazali się najlepszą wiedzą o pszczołach w konkursie pod hasłem „Bystra pszczoła” w nagrodę otrzymali możliwość udziału w warsztatach wykonywania świeczek z więzy pszczelej- dodaje Matylda Pońska.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty rzeźbiarskie, które poprowadził znany radomski rzeźbiarz, Adam Sobień.

Podczas pikniku został ogłoszony konkurs pod hasłem „Wykaż kulturę, ochroń naturę”, w ramach którego uczestnicy mieli napisać życzenia dla Planety Ziemi. Trzy najlepsze prace nagrodzono, a zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie