Radom. Tłumy na II wystawie broni w Zespole Szkół Zawodowych...

  Radom. Tłumy na II wystawie broni w Zespole Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

  jp

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Tłumy na II wystawie broni w Zespole Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu.
  1/10
  przejdź do galerii

  Tłumy na II wystawie broni w Zespole Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu.

  ©Tadeusz Klocek

  Tłumy ludzi zjawiły się w Zespole Szkół Zawodowych imienia majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Radomiu na II wystawie broni kolekcjonerskiej oraz współczesnej. Kolekcjonerzy nie tylko z Radomia prezentowali egzemplarze broni od XIX – wiecznych karabinów po współczesne egzemplarze broni snajperskiej.


  Organizatorem wystawy było Towarzystwo Strzelectwa Sportowego VIS Radom.

  – Mamy całe spektrum broni prezentowanej przez wystawców od współczesnej broni palnej, sportowej, myśliwskiej, historycznej czarnoprochowej po repliki – powiedział Jacek Zabrzuk z Towarzystwa Strzelectwa Sportowego VIS Radom.

  Wśród zadeklarowanych członków tego towarzystwa są znani radomianie. Swoje egzemplarze broni prezentował na wystawie między innymi Eugeniusz Woźniak, na co dzień prezes spółdzielni mieszkaniowej Nasz Dom.

  Bardzo ciekawą kolekcję prezentował Waldemar Majewski z Warki. – Dlaczego takie hobby ? Na co dzień zajmuję się samochodami. Aby nie było nudno znalazłem dla siebie zajęcie i tyle – mówi kolekcjoner z Warki. Ma w swoim arsenale 30 sztuk broni. – Każda broń to osobna historia. Mógłbym długo mówić o każdym egzemplarzu – powiedział Waldemar Majewski.

  Paweł Łuk-Murawski, znany radomski rekonstruktor historyczny zaprezentował dwie swoje nowe zdobycze – karabiny, które używane były w czasach I Wojny Światowej.  Wystawę zwiedzały całe rodziny, również kobiety i dzieci. Część z prezentowanych karabinów to broń ze zmianami konstrukcyjnymi uniemożliwiającymi oddawanie z niej strzałów. Było jednak też wiele rodzajów broni całkowicie sprawnej.

  – Wiele osób może sobie zadawać pytanie: czy to jest bezpieczne? Jesteśmy obwarowani ustawą o broni i amunicji, która jednoznacznie określa sposób przechowywania i używania broni. Broń przechowywać należy w szafach pancernych odpowiednio zabezpieczonych, posługiwać się bronią mogą tylko osoby, które spełnią określone warunki i mają uprawnienia. Wszyscy skrupulatnie przestrzegają przepisów – mówi Jacek Zabrzuk.

  W Polsce wciąż rośnie liczba kolekcjonerów i miłośników broni. Sprzyja temu handel na specjalnych wystawach i giełdach broni, ale przede wszystkim w Internecie. Przy czym kolekcjonerzy mogą drogą elektroniczną wymieniać się informacjami, zawierać transakcje, ale po broń muszą się zgłaszać osobiście. Stowarzyszenie Vis to organizacja, która zrzesza miłośników broni, ale też zajmuje się szkoleniem strzeleckim i prowadzi sportową działalność strzelecką. O tym jak rośnie popularność sportu strzeleckiego świadczy to, że od razu po I wystawie broni strzeleckiej i kolekcjonerskiej do klubu Vis zgłosiło się 20 osób chcących zapisać się na szkolenie strzeleckie.

  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  Studniówki 2018. Zobacz najpiękniejsze dziewczyny  POLECAMY RÓWNIEŻ:

  QUIZ. Czy dostałbyś się do Policji? Otpo prawdziwe pytania z testu MultiSelect

  QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa? Sprawdź się!

  O włos od śmierci na przejazdach kolejowych [ZOBACZ NAGRANIA]

  Zobacz piękne piłkarki na pięknych kartach kalendarza

  QUIZ. Najczęstsze błędy językowe. Mówisz poprawnie?

  Mężczyźni noszący to imię są najwierniejsi [LISTA]


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia