Radom. To będzie aktywny grudzień w Mazowieckim Centrum...

  Radom. To będzie aktywny grudzień w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia: aż 4 wystawy!

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Agnieszkę Zwolan-Kwiatkowską przedstawił Włodzimierz Pujanek, dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Elektrownia.
  1/8
  przejdź do galerii

  Agnieszkę Zwolan-Kwiatkowską przedstawił Włodzimierz Pujanek, dyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Elektrownia. ©Elektrownia

  Niedzielne otwarcie wystawy prac Agnieszki Zwolan-Kwiatkowskiej „Panta rei” zainaugurowało aktywny grudzień w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia. Będą jeszcze trzy wystawy.
  Jak podkreślano podczas otwarcia wystawy, świat prac graficznych Agnieszki Zwolan-Kwiatkowskiej przywołuje żywą i bogatą tradycję starożytnych Greków przywracając, w miejsce zmytego przez deszcze i wypalonego słońcem świata, ten wibrujący kolorem ochry, błękitu i intensywnych czerwieni.

  Artystkę inspiruje kultura antyczną i tradycja śródziemnomorska. Jej grafiki uderzają w widza mocnymi zestawieniami barw od ostrych czerwieni do bladego różu i od intensywnych granatów po blade błękity. Buduje swoje opowieści tworząc ostre kontrasty barw, światła, form i faktur, przechodząc od delikatnych rozwiązań formalnych do zdecydowanych działań modelujących wyodrębnione kształty.

  Agnieszka Zwolan-Kwiatkowskiej to absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest pracownikiem Kolegium Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Prowadzi zajęcia w Pracowni Grafiki Warsztatowej.

  Babilon na ścianach  Kolejną wystawą będzie „Nowy babilon” Daniela Chmielewskiego.Na wernisaż Elektrownia zaprasza w piątek, 7 grudnia, o godzinie 14. Będzie to dziesiąte wydanie cyklu „Kadry pod Napięciem” prezentowanego na tarasie Elektrowni -Będzie więc okazja okazja do…powrotu. Czyli do mojego pierwotnego zamysłu, żeby na ścianie „Elektrowni” prezentować sekwencję obrazów lub zdjęć (czyli kadrów), układających się w pewną narrację, mniej lub bardziej oczywistą- mówi kuratorka wystawy i projektu, Monika Małkowska.Daniel Chmielewski,scenarzysta, rysownik i autor książek dla dzieci pokaże komiksy.

  Salon Zimowy Plastyki  W niedzielę, 9 grudnia, o godzinie 12 otwarcie Salonu Zimowego. Tegoroczna edycja Salonu jest jubileuszowa, to już 45 Salon Zimowy! Podtrzymuje tradycyjną formułę konkursu. Zamiar organizatorów tegorocznej ekspozycji jest taki, by była to wystawa, pokazująca sens dobrze rozumianej tradycji artystycznej.

  Mańczyński tworzy pół wieku  W piątek, 14 grudnia, o godzinie 18, odbędzie się wernisaż malarstwa Krzysztofa Mańczyńskiego w 50- lecie jego pracy twórczej.
  Mańczyński należy do grona najważniejszych artystów tworzących w Radomiu po II wojnie światowej. Jego dorobek jest olbrzymi. Z okazji jubileuszu „Elektrownia” zaproponuje wybór kilkudziesięciu obrazów pochodzących ze wszystkich okresów aktywności artysty:począwszy od najwcześniejszych, wpisujących się w nurt nowej figuracji lat 60., poprzez metaforyczne kompozycje z lat intensywnej działalności w Grupie M-5, aż po ekspresyjne, noszące znamiona sztuki krytycznej, obrazy z lat 80. i 90.
  Wystawę zdominują charakterystyczne dla Mańczyńskiego motywy „miejsko- wiejskie”, tworzone z niezwykłą swobodą, ekspresją i swadą.
  Zobacz galerię  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.

  Łukash zagrał w radomskim klubie Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Boże Narodzenie z przymrużeniem oka czyli najlepsze MEMY na święta  Życzenia na Boże Narodzenie. Śmieszne, krótkie, świąteczne SMS


  Top 10 restauracji w Radomiu według portalu TripAdvisor. Gdzie dobrze zjesz?
  Rejestr pedofilów i gwałcicieli ZDJĘCIA NAZWISKA

  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część I]

  Przestępcy z regionu radomskiego. Oni są poszukiwani przez policję [ZDJĘCIA, LISTY GOŃCZE - część II]

  [b]Powiedział mamie, że nie przyjedzie na Święta, a potem zrobił jej niespodziankę. Jak zareagowała? (STORYFUL/x-news)  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz nowe kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia