Radom. Uczniowie "Konarskiego" wyróżnieni w ogólnopolskim...

  Radom. Uczniowie "Konarskiego" wyróżnieni w ogólnopolskim programie

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Podczas lekcji muzealnej w tej placówce, którą poprowadził Krzysztof Skarżycki,uczniowie "Konarskiego" zwiedzili wystawę "Radomianie
  1/4
  przejdź do galerii

  Podczas lekcji muzealnej w tej placówce, którą poprowadził Krzysztof Skarżycki,uczniowie "Konarskiego" zwiedzili wystawę "Radomianie na drodze do niepodległości", obejrzeli eksponaty i poznali ich historię. ©X LO

  Artykuł historyczny napisany przez uczniów z X Liceum Ogólnokształcącego imienia Konarskiego oraz wykonany przez nich padlet czyli wirtualna tablica, wyróżnione zostały przez jury i organizatorów w ogólnopolskim programie edukacji historycznej "Historionauci" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.
  Program skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klas VI- VIII), gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Do programu przystąpiło kilkadziesiąt placówek z całej Polski.

  Przez kilka miesięcy uczestnicy szukali śladów przeszłości w wybranych muzeach, zarówno w narodowych jak i regionalnych. W ramach swoich działań uczniowie pisali artykuły oraz tworzyli padlety opowiadające o odzyskaniu niepodległości poprzez opisanie historii wybranego eksponatu: obrazu, grafiki, dokumentu, fotografii, przedmiotu codziennego użytku.

  Uczniowie z X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego: Gabriel Głuch i Krzysztof Kośla wraz z nauczycielkami: Danutą Karoń i Ewą Wziątek, nawiązali współpracę z Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu.

  Podczas lekcji muzealnej w tej placówce, którą poprowadził Krzysztof Skarżycki zwiedzili wystawę "Radomianie na drodze do niepodległości", obejrzeli eksponaty i poznali ich historię. Ostatecznego wyboru dokonali po konsultacjach z pracownikiem muzeum. Eksponatem, który szczególnie ich zainteresował i poprzez jego historię opowiedzieli o odzyskaniu niepodległości w Radomiu był puchar marszałka Hindenburga.

  Obiekt został sfotografowany i opisany, a efektem końcowym było stworzenie padletu i napisanie artykułu historycznego: "Puchar żelaznego bohatera – żelaznego czasu. Kielich Paula von Hindenburga w Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu".

  Padlet jest wirtualną tablicą. Możemy na niej umieszczać wiadomości dla kolegów i uczniów. To proste w obsłudze narzędzie może także służyć jako obszar roboczy do współpracy uczniów i nauczycieli, gromadzenia zbiorów, prostych konkursów, wspólnych opowieści, otrzymywania informacji zwrotnej, czy składania życzeń. Zastosowań może być bardzo dużo.
  Na tablicy można umieszczać tekst, zdjęcia oraz linki. Wiadomości dodajemy poprzez dwukrotne kliknięcie w puste miejsce na ścianie i uzupełnienie go swoja treścią.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA radom@echodnia.eu lub Facebook.
  Mario Bischin w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

  Zobacz też: Uroczy miś koala po raz pierwszy wyjrzał z torby swojej mamy  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>