Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Uczniowie "Konarskiego" wyróżnieni w ogólnopolskim programie

Barbara Koś
Podczas lekcji muzealnej w tej placówce, którą poprowadził Krzysztof Skarżycki,uczniowie "Konarskiego"  zwiedzili wystawę "Radomianie na drodze do niepodległości", obejrzeli eksponaty i poznali ich historię.
Podczas lekcji muzealnej w tej placówce, którą poprowadził Krzysztof Skarżycki,uczniowie "Konarskiego" zwiedzili wystawę "Radomianie na drodze do niepodległości", obejrzeli eksponaty i poznali ich historię. X LO
Artykuł historyczny napisany przez uczniów z X Liceum Ogólnokształcącego imienia Konarskiego oraz wykonany przez nich padlet czyli wirtualna tablica, wyróżnione zostały przez jury i organizatorów w ogólnopolskim programie edukacji historycznej "Historionauci" organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Program skierowany był do uczniów szkół podstawowych (klas VI- VIII), gimnazjalnych i ponadpodstawowych. Do programu przystąpiło kilkadziesiąt placówek z całej Polski.

Przez kilka miesięcy uczestnicy szukali śladów przeszłości w wybranych muzeach, zarówno w narodowych jak i regionalnych. W ramach swoich działań uczniowie pisali artykuły oraz tworzyli padlety opowiadające o odzyskaniu niepodległości poprzez opisanie historii wybranego eksponatu: obrazu, grafiki, dokumentu, fotografii, przedmiotu codziennego użytku.

Uczniowie z X Liceum Ogólnokształcącego imienia Stanisława Konarskiego: Gabriel Głuch i Krzysztof Kośla wraz z nauczycielkami: Danutą Karoń i Ewą Wziątek, nawiązali współpracę z Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Podczas lekcji muzealnej w tej placówce, którą poprowadził Krzysztof Skarżycki zwiedzili wystawę "Radomianie na drodze do niepodległości", obejrzeli eksponaty i poznali ich historię. Ostatecznego wyboru dokonali po konsultacjach z pracownikiem muzeum. Eksponatem, który szczególnie ich zainteresował i poprzez jego historię opowiedzieli o odzyskaniu niepodległości w Radomiu był puchar marszałka Hindenburga.

Obiekt został sfotografowany i opisany, a efektem końcowym było stworzenie padletu i napisanie artykułu historycznego: "Puchar żelaznego bohatera – żelaznego czasu. Kielich Paula von Hindenburga w Muzeum imienia Jacka Malczewskiego w Radomiu".

Padlet jest wirtualną tablicą. Możemy na niej umieszczać wiadomości dla kolegów i uczniów. To proste w obsłudze narzędzie może także służyć jako obszar roboczy do współpracy uczniów i nauczycieli, gromadzenia zbiorów, prostych konkursów, wspólnych opowieści, otrzymywania informacji zwrotnej, czy składania życzeń. Zastosowań może być bardzo dużo.
Na tablicy można umieszczać tekst, zdjęcia oraz linki. Wiadomości dodajemy poprzez dwukrotne kliknięcie w puste miejsce na ścianie i uzupełnienie go swoja treścią.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Mario Bischin w Explosion. Zobacz zdjęcia z imprezy!

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz też: Uroczy miś koala po raz pierwszy wyjrzał z torby swojej mamy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie