Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Uliczka Tradycji 2016 rozpoczęta. W Resursie był tłum ludzi

Barbara Koś
Udane "Manewry miłosne".
Udane "Manewry miłosne". Barbara Koś
Muzyka, śpiew i taniec rozpoczęły w sobotę IX Uliczkę Tradycji organizowaną przez Resursę Obywatelską w Radomiu.

Dwudniowy festyn historyczny przenoszący radomian w epokę międzywojenną rozpoczął się w Resursie. Na scenie szczelnie wypełnionej sali widowiskowej rozpoczął się musical "Manewry miłosne" w wykonaniu młodych artystów z Resursy i reżyserii Katarzyna Sasal.

Musical oparty został na filmie „Manewry miłosne” z 1935 roku a utalentowana młodzież Resursy mogła pochwalić się dobrze opanowanymi rolami, śpiewem i tańcem. Główny popis należał do Sergiusza Cyngota w roli porucznika Niko, a dzielnie towarzyszyli mu: Aleksandra Rogala, Katarzyna Jagiełło, Anita Pikiewicz, Katarzyna Kalemba, Barbara Bednarczyk, Nina Kwiatkowska, Zuzanna Jopek i Weronika Wójcicka oraz panowie: Bartosz Stryjski i Bartłomiej Maślak.

Tańczyły: Wiktoria Siara, Karolina Zawisza, Izabela Parszewska, Ewelina Hebda, Aleksandra Gospodarczyk, Daria Czajor i Natalia Zięba a grupę taneczną przygotowała Sylwia Żołądkiewicz. Grupa wokalna wystąpiła w składzie: Zofia Salamaga, Zuzanna Mosionek, Anastazja Serafin, Edyta Szczygieł, Julia i Wiktoria Krawczyk, Ewa Ankiewcz, Mateusz Okrutny Mikołaj Redestowicz i Rafał Glimasiński, który dostał szczególne oklaski.

W sumie było to bardzo udane i bardzo mile widowisko muzyczne, a piosenki międzywojnia uzupełniały utwory współczesne.

W tym samym klimacie okresu międzywojennego zaprezentowany został koncert piosenek Eugeniusza Bodo w wykonaniu Marka Rawskiego - śpiew i Marcina Mazurka - akompaniament. Pochodzący z Radomia aktor i piosenkarz przedstawił fragmenty przedstawienia „Bodo. Pieśniarz Warszawy”, w którym kilka lat temu wcielił się w rolę Bodo i z piosenkami tego jednego z najpopularniejszych aktorów Polski międzywojennej.

Wieczorem nastąpiła zmiana klimatu. Na dziedzińcu Resursy odbył się występ kapeli z Parczewa „Taka paka” (zapowiadani Halniacy nie mogli niestety wystąpić), która zaprosiła uczestników do tańca. Z uwagi na letnią pogodę impreza "Podwórkowe to jest tango" trwała do późnych godzin nocnych.

W niedzielę, 11 września, dalsze atrakcje „Uliczki Tradycji”. Wśród nich - "O automobilu w starym stylu", czyli pokaz zabytkowych aut, motocykli i rowerów (11,30, ul. Żeromskiego, przed kościołem garnizonowym), "Naprzód, wspaniali!", czyli start ulicznego retro-wyścigu rowerowego (godz. 12 przed kościołem garnizonowym) i o godz. 13.45 - "Jedziemy z tym koksem!"- przejazd korowodu spod Urzędu Miejskiego na "Uliczkę Tradycji".

W rejonie Resursy m.in.- "Mocne uderzenie”, koncert zespołu jazzowego „Five O’Clock”z Częstochowy ,występ strongmana Marcina Modrzejewskiego, premiera filmu dokumentalnego o Marii Kelles-Krauz – „Aria dla atlety”, seans filmu Filipa Bajona opartego na biografii artysty cyrkowego, wybitnego zapaśnika, Zbyszka Cyganiewicza i „Niezwyciężony”, seans filmu Wernera Herzoga o atlecie Zishe Breitbarcie. Będą koncerty zespołu Hańba! i „ Kałe Jakha”. O godz. 20.30 - nastąpi pokaz ogniowy Krakowskiego Teatru Ulicznego "Scena Kalejdoskop", który zakończy "Uliczkę"przed Sceną Główną.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie