Radom. W "Czwórce" poznają kulturę żydowską i biorą udział w...

  Radom. W "Czwórce" poznają kulturę żydowską i biorą udział w konkursie

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Radom. W "Czwórce" poznają kulturę żydowską i biorą udział w konkursie
  1/6
  przejdź do galerii

  ©ZSO nr 4

  Ciekawe zajęcia edukacyjne w ramach konkursu "O Żydach i Żydówkach" odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4.
  Jaka pogoda w czwartek? Zobacz prognozę pogody

  Zajęcia inspirowane były interaktywną książką "O Żydach i Żydówkach". Poprowadziły je nauczycielki "Czwórki":Małgorzata Węglewska i Ewa Wziątek. Uczestnikami byli uczniowie klasy 1b z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomiu.

  Podczas zajęć uczniowie poznali historię i kulturę żydowską. Dowiedzieli się, jakie są najważniejsze symbole Izraela, jakie święta obchodzą wyznawcy judaizmu, jakie potrawy jedzą dzieci podczas Święta Chanuki lub Pesach, co jada się podczas Szabatu i jakie mity związane były z produkcją macy.
  Młodzi ludzie poznali także odpowiedzi na pytania co to jest: jarmułka, menora, jad, tora, mezuza. Rozmawiano o stereotypach, mowie nienawiści i mitach. W trakcie zajęć uczestnicy udali się na wirtualną wędrówkę śladami radomskich Żydów. Odwiedzili cmentarz żydowski, wysłuchali legendy o Esterce, odnaleźli ślady po mezuzach i dwie zachowane kuczki. Na zakończenie spróbowali swych sił w języku hebrajskim pisząc w nim swe imiona.

  - Nasza szkoła jest jedyną placówką z Radomia, która została zakwalifikowana do konkursu"O Żydach i Żydówkach" w organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska - mówi Ewa Wziątek. -Zadaniem jest przeprowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży inspirowanych przesłanymi książkami, a następnie umieszczenie relacji w Internecie. Nad konkursem czuwają biblioteki szkolne. Pięć bibliotek, które przygotują najciekawsze, najbardziej oryginalne i atrakcyjne relacje ze spotkań dla dzieci i młodzieży, zostanie nagrodzonych zestawem nowo wydanych książek związanych z tematyką wielokulturowości. Czy nasza szkoła zajmie jakieś miejsca w konkursie dowiemy się po 14 lipca.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  15 kandydatek do korony Miss ZDJĘCIA

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  ZAGŁOSUJ na kandydatkę do korony Miss!

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia