Radom. W "Czwórce" poznają kulturę żydowską i biorą udział w...

  Radom. W "Czwórce" poznają kulturę żydowską i biorą udział w konkursie

  Barbara Koś

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Radom. W "Czwórce" poznają kulturę żydowską i biorą udział w konkursie
  1/6
  przejdź do galerii

  ©ZSO nr 4

  Ciekawe zajęcia edukacyjne w ramach konkursu "O Żydach i Żydówkach" odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4.
  Jaka pogoda w czwartek? Zobacz prognozę pogody

  Zajęcia inspirowane były interaktywną książką "O Żydach i Żydówkach". Poprowadziły je nauczycielki "Czwórki":Małgorzata Węglewska i Ewa Wziątek. Uczestnikami byli uczniowie klasy 1b z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Radomiu.

  Podczas zajęć uczniowie poznali historię i kulturę żydowską. Dowiedzieli się, jakie są najważniejsze symbole Izraela, jakie święta obchodzą wyznawcy judaizmu, jakie potrawy jedzą dzieci podczas Święta Chanuki lub Pesach, co jada się podczas Szabatu i jakie mity związane były z produkcją macy.
  Młodzi ludzie poznali także odpowiedzi na pytania co to jest: jarmułka, menora, jad, tora, mezuza. Rozmawiano o stereotypach, mowie nienawiści i mitach. W trakcie zajęć uczestnicy udali się na wirtualną wędrówkę śladami radomskich Żydów. Odwiedzili cmentarz żydowski, wysłuchali legendy o Esterce, odnaleźli ślady po mezuzach i dwie zachowane kuczki. Na zakończenie spróbowali swych sił w języku hebrajskim pisząc w nim swe imiona.

  - Nasza szkoła jest jedyną placówką z Radomia, która została zakwalifikowana do konkursu"O Żydach i Żydówkach" w organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska - mówi Ewa Wziątek. -Zadaniem jest przeprowadzenie zajęć dla dzieci i młodzieży inspirowanych przesłanymi książkami, a następnie umieszczenie relacji w Internecie. Nad konkursem czuwają biblioteki szkolne. Pięć bibliotek, które przygotują najciekawsze, najbardziej oryginalne i atrakcyjne relacje ze spotkań dla dzieci i młodzieży, zostanie nagrodzonych zestawem nowo wydanych książek związanych z tematyką wielokulturowości. Czy nasza szkoła zajmie jakieś miejsca w konkursie dowiemy się po 14 lipca.  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia