Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radom. Żeby złożyć wniosek o 300+ nie musisz jechać do ośrodka przy ulicy Limanowskiego. Zrobisz to bliżej domu

ik
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu wnioski o szkolną wyprawkę 300+ przyjmuje w aż 13 punktach na terenie miasta, między innymi w dwóch szkołach.

Od 1 sierpnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przyjmuje "papierowe" wnioski o świadczenie 300+ z rządowego programu "Dobry start".

Można je składać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Limanowskiego 134 w poniedziałek od godziny 7.30 do 17.30 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Dokumenty można też składać w Zespołach Pracy Socjalnej Numer 1 przy ulicy Struga 57 w godzinach od 7.30 do 15; numer 2 i 3 przy ulicy Dzierzkowskiej 9, numer 4 i 10 przy ulicy Grabowej 17, numer 5 przy ulicy Królowej Jadwigi 15, numer 6 przy ulicy Reja 5; numer 7 przy ulicy Wyścigowej - Dom Pomocy Społecznej, numer 8 przy ulicy Głównej 10 oraz numer 9 przy ulicy Kalińskiej 6/6a.

Wnioski można przesłać także pocztą, ale należy pamiętać, że liczymy datę wpływu wniosku do Ośrodka, nie datę stempla pocztowego.

Dodatkowo w sierpniu wnioski można składać również także w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Miejskiego przy ulicy Kilińskiego 30 w godzinach 7.30 – 15.00.

Dokumenty można to zrobić także w Publicznej Szkole Podstawowej numer 6 przy ulicy Rapackiego 24, w godzinach 8.30 – 15.00 oraz w Publicznej Szkole Podstawowej numer 17 przy ulicy Czarnoleskiej 10, w godzinach 7.30-15.00.

Wnioski można wciąż także składać drogą elektroniczną. Można to zrobić za pośrednictwem strony www.wnioski.mpips.gov.pl. - moduł portalu e-wnioski emp@tia. Tu trzeba założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym. Drugi sposób to system udostępniony przez banki.

Świadczenie przysługuje raz w roku dla dzieci rozpoczynających rok szkolny, do czasu ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24 lat.

O świadczenie „300+” może wystąpić rodzic dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód.

Według szacunków w Radomiu z programu „Dobry start” skorzystać może 22,5 tysiąca uczniów.

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected] lub Facebook.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie