Radom > Zmiany planów organizacji ruchu

  Radom > Zmiany planów organizacji ruchu

  ZAM

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Budowa Centrum Słonecznego w samym sercu Radomia ma ruszyć dopiero jesienią, ale już teraz wiadomo, że nastąpią zmiany w projekcie organizacji ruchu w okolicach placu Jagiellońskiego.
  O sprawie pisaliśmy przed kilkoma miesiącami. Przypomnijmy, że stowarzyszenie Kocham Radom podniosło wówczas temat niedociągnięć w planowanej organizacji ruchu kołowego w rejonie przyszłego Centrum Słonecznego. Miasto rozpatrzyło uwagi stowarzyszenia i niedawno przychyliło się do większości postulatów.

  PASY POZOSTANĄ
  Pierwotna koncepcja przewidywała między innymi likwidację przejścia dla pieszych przez ulicę Jacka Malczewskiego, na wysokości zabytkowej rogatki.
  Oznaczałoby to, że ludzie idący od strony Centrum Słonecznego w kierunku targowiska Korej na Wernera musieliby trzykrotnie przechodzić przez jezdnię. W nowym projekcie pasy na ulicy Malczewskiego zostały już uwzględnione.

  Projekt przewiduje budowę łącznika ulicy Kelles-Krauza ze skrzyżowaniem ulic Struga i Chrobrego poprzez pusty teren Znajdujący się za teatrem. Zlikwidowany będzie natomiast obecny odcinek jezdni obok Zespołu Szkół Medycznych oraz Teatru Powszechnego.
  STANĄ DWA RAZY
  U zbiegu ulic Kelles-Krauza i Betonowej będą z kolei nowe przystanki. Zaplanowano, że zatrzymujące się tam autobusy linii 4, 7 i 17 nie będą już ponownie zatrzymywały się na Struga, przy placu Jagiellońskim. Uniemożliwiłoby to wówczas pasażerom dogodne przesiadki. Miasto zmieniło ostatecznie zdanie na ten temat.
  Koncepcję organizacji ruchu uzupełniono ponadto o drogi dla cyklistów, o które wnioskowało Bractwo Rowerowe.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Miss Ziemi Radomskiej 2019

  Wideo