Radomiak Futbol Plus zagrał pierwsze towarzyskie pojedynki. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Drużyna Radomiak Futbol Plus, składający się z dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami, zmierzyła się z ekipamu MegaMocni Kielce oraz Centrum Radom. Dla wielu zawodników był to pierwszy kontakt z oficjalnymi meczami, a dla trenerów - Mikołaja Skórnickiego, Klaudii Żabickiej i Pawła Pietrzyka - wyzwanie, które z ogromnym zaangażowaniem podjęli.

W pierwszym meczu Radomiak Futbol Plus zagrał z MegaMocnymi Kielce. Była to bardzo zacięta i emocjonująca gra. Drugie spotkanie, które odbyło się dzień później, było mniej wyrównane. Tym razem Radomiak Futbol Plus zmierzył się z Centrum Radom, prowadzonym przez trenera Michała Sadowskiego.

Warto podkreślić, że dla wielu młodych zawodników była to pierwsza okazja, aby zagrać w oficjalnych meczach. Mimo ogromnego emocjonalnego napięcia, radomianie zachowali się bardzo profesjonalnie i zgodnie z zasadami fair play.

- Drużyna Radomiak Futbol Plus to wspaniały przykład na to, jak sport może pomóc w integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz jak ważne jest propagowanie idei równości i szacunku dla każdej osoby, niezależnie od jej pochodzenia czy stanu zdrowia. Mecz z MegaMocnymi Kielce oraz Centrum Radom pokazał kibicom, jak wiele wysiłku i determinacji wymaga uprawianie sportu przez osoby z niepełnosprawnościami, a jednocześnie podkreślił, że sport jest wspaniałym narzędziem integracji oraz promocji idei równości i szacunku dla każdej osoby, niezależnie od jej pochodzenia czy stanu zdrowia - mówi Damian Markowski, rzecznik prasowy Radomiaka.

Zapisy oraz więcej informacji o zespole można uzyskać pod numerem 534173011 oraz mailowo: [email protected]

Gladiatorzy na Narodowym, relacja z gali XTB KSW Colloseum 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie
Dodaj ogłoszenie