Radomiak gromi Pogoń. Wraca Michał Szromnik

/W.Ł./
Marcin Figiel (z piłką) strzelił dla Radomiaka w sparingu z Pogonią trzy gole.
Marcin Figiel (z piłką) strzelił dla Radomiaka w sparingu z Pogonią trzy gole. Łukasz Wójcik
W piłkarskim meczu sparingowym drugoligowy Radomiak 1910 SA Radom rozgromił 8:1 trzecioligową Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Trzy gole dla radomian strzelił Marcin Figiel.

Radomiak Radom - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 8:1 (6:0), Pach 17, Figiel 28, 35, 44, K. Puton 30, Góra 43, Dubina 60, Bednarek 74 - Gołębiewski 51.

Radomiak, I połowa: Banasiak - Cieciura, Augustyniak, Świdzikowski, Derbich - Byszewski, Pach, Radecki, Figiel, K. Puton - Góra.
Radomiak, II połowa: Banasiak - Wójcik, Augustyniak, Dubina, Matyga - Szewczyk, Ojikutu, W. Puton, Prędota, Wnuk - Bednarek.

W pierwszej połowie Pogoń była bezradna, wobec bardzo dobrej grze podopiecznych trenera Armina Tomali. Goli mogło paść znacznie więcej, ale z sześciu też trzeba być zadowolonym. W drugiej części gry na boisku pojawiło się sporo młodych zawodników. Tempo gry znacznie spadło, a przede wszystkim poziom, ale radomianie dołożyli dwie kolejne bramki.

W radomskim zespole testowany był Daniel Góra z Rafinieri Czarni Jasło. Po meczu radomski szkoleniowiec podziękował za współpracę temu zawodnikowi.

Nasza drużyna nie zagrała w pełnym składzie. Na uraz narzeka Piotr Wlazło, Brazylijczyk Rossi Leandro i Nigeryjczyk Samuelson Odunka trenowali indywidulanie, Piotr Kornacki i Tomasz Ciesieski są chorzy.

Od poniedziałku do treningów z Radomiakiem wraca bramkarz Arki Gdynia Michał Szromnik, który wszystko wskazuje na to, że zostanie wypożyczony do radomskiego klubu na rundę wiosenną.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Sportowym".