PKO BP Ekstraklasa. Radomiak Radom - Cracovia 0:2. Porażka zielonych po grze w osłabieniu. Zobacz zdjęcia

Filip Węglicki
Damian Wiśniewski
Spotkanie między Radomiakiem a Cracovią jest rozgrywane w ramach jedenastej kolejki PKO Ekstraklasy. Joanna Gołąbek
W meczu 11. kolejki rozgrywek PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom przegrał na własnym boisku 0:2 z Cracovią. Zobacz zdjęcia z tego meczu.

Radomiak Radom - Cracovia 0:2. Zobacz zdjęcia

ZAPIS RELACJI LIVE

Radomiak Radom - Cracovia 0:2 (0:1)
Bramki:
Jakub Myszor 21, Benjamin Kallman 7
Radomiak: Ojrzyński - Grzybek, Justiniano, Rossi, Abramowicz (76. Semedo) - Cele, Nascimento (46. Alves) - Luizao (60. Cichocki), Machado (76. Pik), Leandro (60. Pawłowski) - Maurides.
Cracovia: Niemczycki – Rapa, Jugas, Ghita, Rodin, Siplak – Knap (66. Loshaj), Myszor (66. Kakabadze), Oshima – Kallman, Makuch (76. Jaroszyński).
Żółte kartki: Nascimento, Machado- Oshima, Makuch, Jugas, Rapa, Loshaj, Siplak.
Czerwona kartka: Justiniano (Radomiak) 55.
Sędzia: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

90'
Wynik nie uległ już zmianie, Cracovia wygrała 2:0.

88'
Cele doznał urazu przy starciu z rywalem i przez chwilę obaj leżeli na murawie. Wygląda jednak na to, że z jednym i drugim wszystko jest już w porządku.

85'
Kapitalny strzał Kakabadze sprzed pola karnego, piłka nieznacznie minęła bramkę Ojrzyńskiego.

83'
Raphael Rossi oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale był on niecelny.

76'
Zmiany w obu zespołach. W Radomiaku weszli Pik i Semedo, a zeszli Machado i Abramowicz. W Cracovii Jaroszyński wszedł za Makucha

75'
Niezły strzał Radomiaka sprzed pola karnego, złapał piłkę Niemczycki.

74'
Kallman i Kakabadze kapitalnie wymienili podania na wysokości pola karnego, ten pierwszy wyszedł sam na sam i nie dał szans bramkarzowi Radomiaka.

73'
GOOOL! Benjamin Kallman i jest 2:0 dla Cracovii

67'
Kolejna świetna okazja Machado, ale odbija piłkę Niemczycki. Piłkarz Radomiaka strzelał w sytuacji sam na sam po podaniu Pawłowskiego.

66'
Zmiany w Cracovii: Schodzą z boiska Knap i Myszor, wchodzą Loshaj i Kakabadze

65'
Świetna szansa dla gospodarzy! Po zgraniu głową piłkę blisko bramki rywali dostał Machado, ale fatalnie przestrzelił.

64'
Rossi oddał strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale nie trafił w światło bramki.

63'
Niezła sytuacja dla Radomiaka! Maurides uderzał po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale został zablokowany.

60'
Dwie zmiany w Radomiaku: Cichocki za Luizao i Pawłowski za Leandro.

55'
Czerwona kartka dla Justiniano! Obrońca Radomiaka faulował wychodzącego na czystą pozycję Jakuba Myszora.

52'
Machado oddał niedokładny strzał po dośrodkowaniu Leandro z rzutu wolnego.

48'
Alves oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka minęła bramkę Niemczyckiego.

46'
Jedna zmiana w Radomiaku, Robert Alves wchodzi ze Filipe Nascimento.

18:50
Statystyki pierwszej połowy:
Strzały: 3 (1) - 9 (4)
Posiadanie piłki 60% - 40%

45+2'
Koniec pierwszej połowy

45+1'
Znowu blisko gola dla gości! Jugas oddał świetny strzał sprzed pola karnego, a piłka odbiła się od poprzeczki bramki Radomiaka!

44'
Radomiak mógł mieć dobrą okazję, ale Knap powstrzymał w odpowiednim momencie Leandro. Kapitan Radomiaka miał szansę na strzał po tym, jak niedokładnie futbolówkę zagrał Niemczycki.

43'
Dobry strzał Myszora po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, ale Ojrzyński dobrze interweniował.

36'
Kolejne dwie próby strzelenia gola w wykonaniu Cracovii. Goście dośrodkowywali piłkę w pole karne Radomiaka, ale mimo zamieszania nie przyniosło to skutku w postaci groźnego strzału.

32'
Wracamy do gry, przy piłce Radomiak.

30'
Mamy przerwę w grze spowodowaną urazem Raphaela Rossiego.

28'
Radomiak stara się odpowiedzieć, ale brakuje mu dokładności. Najpierw przy próbie strzału skiksował Jusitniano, a potem niedokładnie w pole karne zagrywał Machado.

22'
Pasy wykorzystały fatalny błąd pary środkowych obrońców, Justiniano i Raphaela Rossiego. Obaj zawodnicy Radomiaka nie zapanowali nad długą piłką zagraną z głębi pola, odebrał im ja Kallman, wyłożył Myszorowi, a ten trafił do pustej bramki.

21'
GOOOOOL! Jakub Myszor daje prowadzenie gościom.

19'
Niezła próba Machado. Napastnik Radomiaka oddał strzał sprzed pola karnego, ale piłka nieznacznie minęła bramkę gości.

16'
Kolejne dośrodkowanie w pole karne Radomiaka, ale wypiąstkował piłkę Ojrzyński. Po ponownym wstrzeleniu futbolówki pod jego bramkę debiutujący w oficjalnym meczu goalkeeper pewnie ją złapał.

13'
Po okresie przewagi Radomiaka w ostatnich minutach nieco mocniej do głosu zaczęli dochodzić krakowianie. Goście dwukrotnie dośrodkowywali piłkę w pole karne Radomiaka, ale nie było z tego większego zagrożenia - za pierwszym razem piłkę wybił Cele, za drugim piłka po strzale wyraźnie minęła bramkę Ojrzyńskiego.

6'
Spore zamieszanie pod bramką Cracovii. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i kiksie Niemczyckiego i jednego z obrońców pasów zieloni domagali się rzutu karnego za rzekome zagranie ręką. Arbiter był jednak innego zdania.

3'
Pierwsza akcja Radomiaka - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego goście wybili jednak piłkę ze swojego pola karnego.

1'
Zaczynamy spotkanie

17:55
Zachęcamy do sprawdzenia składów obu zespołów.

17:52
Zapraszamy do śledzenia relacji live z meczu Radomiak Radom - Cracovia w PKO BP Ekstraklasie.

***

Radomiak Radom i Cracovia po dziesięciu kolejkach Ekstraklasy przed piątkowym spotkaniem mają na swoich kontach po czternaście punktów. Ekipa z Krakowa dzięki lepszemu bilansowi bramek zajmuje szóstą pozycję w tabeli, Zieloni okupują ósma lokatę.

Radomiak Radom - Cracovia NA ŻYWO. Transmisja tv i online

Mecz Radomiak - Cracovia w PKO BP Ekstraklasie odbędzie się w piątek 30 września. Jego początek zaplanowano na godzinę 18. Transmisję z niego przeprowadzą stacje Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Online będzie można ją śledzić za pośrednictwem platformy Canal+.