Radomiak Radom - GKS Tychy 1:0 (zdjęcia)

W.Ł.
Rossi Leandro strzelec gola dla Radomiaka Radom.
Rossi Leandro strzelec gola dla Radomiaka Radom. Łukasz Wójcik. Fotogaleria Albert Kaczmarzyk
W meczu 15 kolejki piłkarskiej drugiej ligi, Radomiak Radom pokonał na własnym boisku 1:0 GKS Tychy. Gola wagę trzech punktów strzelił w 39 minucie, najlepszy strzelec ligi, Rossi Leandro.

Radomiak Radom – GKS Tychy 1:0 (1:0).
1:0 Rossi Leandro 39.
Radomiak: Kula – Wasilewski, Świdzikowski, Jędrzejczyk, Sulkowski – K. Puton (69 Wolski), Radecki, Kwiek (83 Chrabąszcz), Brągiel – Leandro (Agu), Ropski (89 Śliwiński).
Tychy: Florek – Górzkiewicz, Boczek, Tanżyna, Radzewicz, Grzybek (46 Duda), Glanowski (46 Mączyński), Bocian, Dymowski (46 Grunt), Wodecki (46 Szczęsny), Grzeszczyk.
Żółte kartki: Kwiek, Radecki (Radomiak), Grzeszczyk, Bocian, Górkiewicz (Tychy).
Sędzia: Szymon Lizak z Poznania. Widzów: 3000.

Długo czekali kibice Radomiaka Radom na gola w meczu z GKS Tychy, ale opłaciło się czekać. Na takie gole warto czekać. W 39 minucie wzorowa kontra wyprowadzona przez Davida Kwieka i po zagraniu piłki do Rossi Leandro, ten drugi huknął na bramkę Pawła Florka i futbolówka zatrzepotała w siatce. Radomiak w tej części gry wypracował sobie jeszcze jedną dobrą okazję do strzelenia gola. W 20 minucie po rajdzie Dariusza Brągiela, nie dograł piłki nasz skrajny pomocnik do swoich kolegów w polu karnym.
Pierwsza połowa dobra w wykonaniu podopiecznych Jacka Magnuszewskiego. Bardzo rozsądna gra w defensywie nie pozwoliła stworzyć żadnego zagrożenia przez Tychy pod bramką Michała Kuli.
Od pierwszych minut drugiej połowy, Kamil Kiereś, szkoleniowiec zespołu Tychów dokonał czterech zmian, wszystkich jakie można zrobić w całym meczu.
Radomiak bardzo mądrą i konsekwentną grą dowiózł wygraną i trzy punkty do końca meczu. Duże brawa dla Radomiaka.