Radomiak Radom na zgrupowaniu we Włoszech rozegrał pierwszy mecz kontrolny. Zieloni wygrali 7:0.

Rafał Makowski, strzelił trzy gole w sparingu.
Rafał Makowski, strzelił trzy gole w sparingu. radomiak.pl
Podczas zgrupowania we Włoszech piłkarze Radomiaka Radom rozegrali pierwszy sparing. Radomianie pokonali lokalną drużynę Real Lugagnano 7:0. W piątek Radomiak rozegra kolejny sparing z FC Zurich U21.

Radomiak Radom - Real Lugagnano 7:0 (3:0),
Makowski 4, 13, 28, Mikita 75, Sokół 82, Jakubik 80, Winsztal 85.

Radomiak, 1 połowa: Kochalski - Jakubik, Klabnik, Grudniewski, Wawszczyk - Leandro, Banasiak, Karwot, Makowski, Luz, Rolinc.
Radomiak, 2 połowa: Haluch - Jakubik, Kucharski, Świdzikowski, Grudniewski, Jabłoński, Filipowicz, Kaput, Winsztal, Mikita, Sokół.

Z piłkarzy Radomiaka, którzy przebywają na obozie we Włoszech, nie zagrali bramkarz Kamil Bielikow i pomocnik Peter Mazan.

W pierwszym sparingu na obozie we Włoszech piłkarze Radomiaka pokonali A.S.D. Real Lugagnano 7:0. Hat-trickiem popisał się Rafał Makowski, ale ozdobą meczu były bramki Damiana Jakubika i Patryka Winsztala.

W grze widać było dużą przewagę naszego zespołu, ale rywale także próbowali kreować sytuacje bramkowe. Na początku meczu dwukrotnie zagrozili naszej bramce, ale strzały były minimalnie niecelne. Wynik spotkania otworzył Rafał Makowski już w 4. minucie. Na przerwę obie drużyny zeszły przy wyniku 3:0 dla Zielonych, a wszystkie bramki zdobył Makowski.

W drugiej połowie oba zespoły dokonały sporo zmian. Pierwsze minuty były dość wyrównane, a gospodarze doszli nawet do sytuacji sam na sam, ale pewnie interweniował Artur Haluch. Po blisko 30 minutach drugiej połowy Zieloni błysnęli skutecznością. Najpierw do siatki trafił Patryk Mikita, później kapitalnym uderzeniem z 30 metrów popisał się Damian Jakubik, a bramki dołożyli też Dominik Sokół i Patryk Winsztal. Ten drugi trafił do siatki z przewrotki, wykorzystując moment zamieszania w polu karnym.

- Sparing trzeba ocenić pozytywnie. Nie wiedzieliśmy do końca czego spodziewać się po rywalu, ale był to zespół mniej więcej na poziomie polskiej IV ligi. Na pewno potrzebowaliśmy tego meczu. Teraz wracamy do ciężkiej pracy na treningach i czekamy na piątkowe starcie z rywalami ze Szwajcarii, które powinno być już dużo bardziej wyrównane - mówi trener Dariusz Banasik.