Radomiak Radom po raz kolejny nie przypominał zespołu, który walczy o awans do pierwszej ligi. Zieloni przegrali u siebie z Gryfem Wejherowo

Michał Nowak
Radomiak Radom przegrał u siebie z Gryfem Wejherowo 0:1.
Radomiak Radom przegrał u siebie z Gryfem Wejherowo 0:1. Tadeusz Klocek
Radomiak Radom doznał trzeciej porażki z rzędu w rozgrywkach drugiej ligi. Zieloni rozegrali kolejne słabe spotkanie i przegrali z będącym przed tą kolejką w strefie spadkowej Gryfem Wejherowo 0:1.

Radomiak Radom - Gryf Wejherowo 0:1 (0:0)
Bramka: Okuniewicz 64.
Radomiak: Gostomski - Skowron (78 Winsztal), Klabnik, Świdzikowski, Grudniewski, Agu, Mazan, Colina (76 Wróbel), Leandro (67 Rolinc), Szuprytowski, Mikita (59 Jabłoński).
Gryf: Leleń - Nadolski, Goerke, Gulczyński, Ciarkowski, Brzuzy, Sobociński, Wojowski (90 Maciejewski), Kołc, Wicki, Koziara (61 Okuniewicz).
Sędziował: Piotr Łęgosz (Włocławek).
Widzów: 2224.
Żółte kartki: Mazan, Leandro, Świdzikowski - Kołc, Goerke, Sobociński, Wojowski, Okuniewicz, Brzuzy.
Czerwona kartka: Maciejewski [90] (Gryf).

Trener Jerzy Cyrak zmodyfikował nieco formację defensywną swojego zespołu w stosunku do poprzednich spotkań. Od pierwszych minut szansę gry otrzymali Bartosz Skowron i Michał Grudniewski, którzy zastąpili Damiana Jakubika oraz Mateusza Zająca. Do składu wrócił pauzujący ostatnio za kartki Damian Szuprytowski. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z zawieszonego Matthieu Bemby.

Przez pierwszy kwadrans na boisku właściwie nic się nie działo. Brakowało podbramkowych sytuacji, dużo było gry w środku pola... i przerw na sprzątanie murawy z serpentyn, które na nią rzucili kibicie.

W 20 minucie z narożnika pola karnego strzelał Paweł Brzuzy, ale piłkę złapał Hubert Gostomski. Parę chwil później doszło do sporego zamieszania w polu karnym gości. Bramkarz Dawid Leleń po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wypuścił piłkę z rąk, a arbiter odgwizdał faul radomian w ofensywie. Zieloni jeśli stwarzali jakieś zagrożenie pod bramką rywali, to tylko i wyłącznie po stałych fragmentach gry, choć i po nich było ono niewielkie. Pierwszy celny strzał Radomiak oddał w 42 minucie, ale z łatwością uderzenie Szuprytowskiego obronił Leleń. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie Radomiak wciąż nie sprawiał wrażenia drużyny walczącej o awans do pierwszej ligi. Podopieczni trenera Cyraka nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy rywali. Dobrym podsumowaniem dyspozycji gospodarzy były dwa strzały Simona Coliny, które wylądowały niemal na sektorze dla gości. W 64 minucie Gryf skarcił miejscowych. Po świetnym dośrodkowaniu z boku boiska, piłkę do siatki strzałem głową skierował Piotr Okuniewicz, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku. W kolejnych minutach żółtymi kartonikami upomniani zostali Leandro Rossi i Maciej Świdzikowski i obaj nie zagrają w środowym starciu z Gwardią Koszalin.

Radomiak w kolejnych minutach dalej nie miał pomysłu na doprowadzenie choćby do remisu. Nie pomagały też zmiany przeprowadzone przez szkoleniowca gospodarzy. W końcówce jeszcze czerwoną kartkę za ostry wślizg otrzymał Rafał Maciejewski, ale niewiele to zmieniło w ostatecznym rozrachunku, bowiem po rzucie wolnym podyktowanaym za ten faul, skutecznie piąstkował Leleń. Zieloni przegrali 0:1. To trzecia porażka z rzędu radomskiego drugoligowca.