Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:1. Kapitalny gol Leandro Rossi. To pierwsza bramka Brazylijczyka w ekstraklasie

Włodzimierz Łyżwa
W meczu siódmej kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom zremisował 1:1 z Pogonią Szczecin. W 90 minucie Leandro Rossi kapitalnym strzałem doprowadził do wyrównania. To jego pierwszy gol w ekstraklasie. Brawa dla Radomiaka dla bardzo ambitną i dobrą grę.

Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Piotr Parzyszek 2, 1:1 Leandro Rossi 90.
Radomiak: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, D. Abramowicz – Leandro Rossi, Kaput (73. Karwot), Nascimento (73. Radecki), Kozak (80. Sokół) – L. Machado (46. Rondón), Maurides (57. Angielski).
Pogoń:Stipica – Stolarski, Triantafyllopoulos, Zech, Mata – Drygas (65. D. Dąbrowski) – Smoliński, Kurzawa, Kucharczyk, Silva (58. Grosicki) – Parzyszek.
Sędziował: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).

W 90 minucie szał radości na trybunach. Kapitalna akcja Leandro Rossi, który ograł kilku graczy Pogoni i potężnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Jeszcze nie wszyscy kibice weszki na stadion, ale Pogoń prowadziła już 1:0. Piotr Parzyszek strzałem głową pokonał Filipa Majchrowicza. Stracona bramka absolutnie nie podłamała radomian. Zieloni ruszyli do ataków. W 4 minucie Luis Machado minimalnie przeleciała nad poprzeczką. W 26 minucie po strzale Raphaela Rossiego pika trafiła w słupek. Pod koniec pierwszej połowy dwoma kapitalnymi interwencjami popisał się nasz bramkarz po strzałach z rzutów wolnych Rafała Kurzawy.
Na początku drugiej połowy kolejna kapitalna interwencja Filipa Majchrowicza, po strzale Michała Kucharczyka.
Radomiak bardzo ambitnie dążył do wyrównania. Po strzale Mario Rondona piłka trafiła w poprzeczkę. Gra praktycznie toczyła się na połowie Pogoni.

Dariusz Banasik, trener Radomiaka zaskoczył ze składem na mecz z Pogonią Szczecin. Jeżeli chodzi o obsadę bramki i linii obrony, to nie było żadnych zmian w porównaniu do ostatniego meczu z Lechią w Gdańsku.
Zmiany za to były w ofensywie. Do składu wskoczyli, Luis Machado skrajny pomocnik, Filipe Nascimento defensywny pomocnik i Maurides Junior napastnik. Ze składu wylecieli, Meik Karwot, Mateusz Radecki i Karol Angielski. Nastąpiła też jedna, ale bardzo istotna zmiana w ustawieniu. Jako ofensywny pomocnik, tak zwana "10" zagrał Miłosz Kozak, który do tej pory grał jako skrajny pomocnik.

W siódmej kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom w poniedziałek rozgrywał na stadionie przy ulicy Narutowicza 9 mecz z Pogonią Szczecin. Stadion zapełnił się kibicami do ostatniego miejsca. ZOBACZ ZDJĘCIA>>> CZYTAJ: Radomiak Radom - Pogoń Szczecin 1:1. Kapitalny gol Leandro Rossi

Kibice Radomiaka Radom zapełnili cały stadion. Byłeś na mecz...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0