Radomiak Radom przegrał z Legią Warszawa 0:1 w ósmej kolejce PKO Ekstraklasy. Zobacz relację i zdjęcia

Filip Węglicki
Zawodnik Legii Warszawa Robert Pich - z lewej i Pedro Justiniano  z Radomiaka Radom podczas piątkowego meczu piłkarskiej Ekstraklasy. Więcej zdjęć z meczu i trybun na kolejnych slajdach
Zawodnik Legii Warszawa Robert Pich - z lewej i Pedro Justiniano z Radomiaka Radom podczas piątkowego meczu piłkarskiej Ekstraklasy. Więcej zdjęć z meczu i trybun na kolejnych slajdach PAP/Leszek Szymański
W piątek o godzinie 20:30 na Stadionie Miejskim imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Łazienkowskiej 3 Radomiak Radom grał z Legią Warszawa w ramach ósmej kolejki PKO Ekstraklasy w piłce nożnej. Niestety przegrał 0:1. Jedyna bramka padła pod koniec meczu, zdobył ją obrońca Rafał Augustyniak. Zobaczcie zdjęcia z meczu i trybun.

Radomiak Radom - Legia Warszawa w ósmej kolejce PKO Ekstraklasy. Relacja z meczu

Niestety Radomiak mimo ambitnej postawy przegrał w Warszawie 0:1. Nasz zespół rozegrał niezły mecz, nie ustępował będącej ostatnio w dobrej formie Legii, ale niestety o porażce zdecydował jeden słabszy moment i kontrowersyjna strata w środku pola. Dzięki temu Augustyniak miał trochę miejsca i mocno strzelił zza pola karnego. Piłka przełamał ręce Kobylaka i wpadła do siatki.

Mecz drużyn, których kibice się przyjaźnią zakończył się radością gospodarzy, nasi wrócili do Radomia smutni.
Zobaczcie jak kibicowaliście na stadionie w Warszawie

Generalnie druga część drugiej połowy w wykonaniu Radomiaka nie była najlepsza, Legia zaczęła osiągać przewagę, co udokumentowała golem.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Radomiak wyglądał bardzo dobrze, szczególnie podobać się mogła gra dwójki Nascimento i Cele, która była dużym zagrożeniem dla Legii Warszawa. Po jednej z akcji Radomiak miał najlepszą okazję
do strzelenia gola, ale Maurides trafił w bramkarza Legii.

Trener Mariusz Lewandowski mocno zaskoczył wystawiając pierwszą jedenastkę bez kapitana drużyny Leandro i Cichockiego. Po meczu w studio Canal + Leandro był mocno zdziwiony tą decyzją. Przyznał, że był bardzo zaskoczony, powiedział też, że trener nie wyjaśnił mu przyczyn posadzenia na ławce rezerwowych.

Ciekawostką meczu drużyn, których kibice się przyjaźnią była... bójka na boisku. Mladenović wszedł bardzo ostro w bramkarza Radomiaka Gabriela Kobylaka. Rozpętała się wielka awantura. Nasi piłkarze stanęli w obronie kolegi. Doszło do szarpaniny i przepychanek. Efektem były w sumie trzy żółte kartki.

Jeśli chodzi o statystyki, to Legia była w posiadaniu piłki 59 procent czasu, Radomiak 41, strzały niecelne 14 do 8 dla Legii, celna 4:3 dla Legii. Piłkarze Radomiaka przebiegli w tym meczu dystans 111 kilometrów, to poniżej średniej drużyn polskiej ligi.

Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Legia-Radomiak

Poniżej najważniejsze wydarzenia z piątkowego spotkania. Mecz rozpoczął się o 20.30.

97 Koniec meczu i porażka Radomiaka 0:1

92' Radomiak atakuje ale nie tworzy groźnych sytuacji.

90' Sędzia dolicza aż 7 minut

90' Zmiana w Legii - Maik Nawrocki za Mattiasa Johanssona

90'Zmiany w Radomiaku. Semedo za Machado, Toago Matos za Roberto Alvesa. Trener Mariusz Lewandowski stawia wszystko na jedna kartę.

88' Strzał Leandro. Broni Kacper Tobiasz.

86' Strzał Leandro z kilkunastu metrów, piłka mija bramkę obok prawego słupka.

83' Gol dla Legii Warszawa. Trafił Rafał Augustyniak. Wcześniej piłkę stracił Leandro, nasi piłkarze zgłaszali faul ale sędzia gola uznał po dość długiej konsultacji VAR.

82' Dwie zmiany w Legii Warszawa - Patryk Sokołowski za Carlitosa, Maciej Rosołek za Pawła Wszołka

81' Legia osiąga sporą przewagę, Radomiak słabnie, praktycznie nie tworzy okazji pod bramkę Legii.

81' Potężny strzał Josue. Fantastyczna obrana Gabriela Kobylaka. Sparował piłkę na rzut rożny.

80' Makana Baku strzela. Na linii strzału Pedro Justiniano.

79' Zmiana w Radomiaku. Michał Feliks za Mauridesa

66' Zmiana w Radomiaku. Leandro za Daniela Pika.

62' Żółta kartka dla Bartosza Kapustki z Legii za faul na naszym graczu.

60 Mecz wyrównany - dużo walki w środku boiska.

51' Bójka na boisku! Mladenović wszedł bardzo ostro w bramkarza Radomiaka Gabriela Kobylaka. Rozpętała się wielka awantura. Nasi piłkarze stanęli w obronie kolegi. Doszło do szarpaniny i przepychanek w okolicach bramki i za bramką Radomiaka. Sędziowie długo uspakajali piłkarzy. Żółte kartki dostało aż trzech graczy - Maurides i Abramowicz z Radomiaka i Mladenović z Legii.

W pierwszej połowie w sumie mecz wyrównany. Legia Warszawa oddała 2 celne strzały, Radomiak Radom 2. Radomiak wygląda bardzo dobrze, szczególnie podobać się może gra dwójki Nascimento i Cele, która jest dużym zagrożeniem dla Legii Warszawa.

45' Koniec pierwszej połowy 0:0

45' Mattias Johansson uderzył na bramkę Radomiaka. Gabriel Kobylak broni

40' Akcja Legii Warszawa i strzał Bartosza Kapustki. Bardzo niecelny

35' Żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka z Legii Warszawa

32' Kolejna wrzutka z rogu boiska i niecelny strzał Mauridesa.

26' Lekka przewaga Radomiaka, który od początku meczu stworzył więcej sytuacji do strzelenia gola.

25' Ale pomysł Filipe Nascimento! Strzałem sprzed pola karnego próbował przelobować Kacpra Tobiasza. Bramkarz Legii Warszawa przeniósł piłkę nad poprzeczką.

22' Niezłe ośrodkowanie Filipa Mladenovicia z lewego skrzydła. Gabriel Kobylak wypiąstkował piłkę.

15' Legia Warszawa w akcji i strzał Carlitosa. Gabriel Kobylak broni pewnie.

14' Niesamowita akcja Radomiaka Radom. Cele do Machado, ten wyłożył piłkę Mauridesowi, który uderzył celnie z kilku metrów, Kacper Tobiasz instynktownie interweniował nogami.

11' Pierwszy celny strzał. Bartosz Kapustka uderzył w kierunku bramki Radomiaka. Dobra interwencja Gabriela Kobylaka.

10' Pierwsze 10 minut spokojne, bez większego zagrożenia dla żadnej z drużyn. Nie było ani jednego celnego strzału.

5' Radomiak w ataku. Roberto Alves podawał głowę Mauridesa, jednak ten strzelił koło bramki.

Kibice przy Łazienkowskiej odpalili środki pirotechniczne, widoczność na boisku była ograniczona. Mecz opóźnił się o kilka minut.

To wyjątkowy mecz - kibice obu zespołów żyją w przyjaźni. Atmosfera na Łazienkowskiej jest znakomita. Kibice przygotowali fantastyczną oprawę

Radomiak na spotkanie wyszedł składem Kobylak - Abramowicz, Rossi, Justiniano, Grzybek - Cele, Pik, Nascimento, Alves - Machado, Maurides.

Rezerwowi w tym meczu są: Ojrzyński, Cichocki, Pawłowski, Luizao, Matos, Semedo, Leandro, Sokół, Feliks.

Trener Mariusz Lewandowski lekko zaskoczył wystawiając pierwszą jedenastkę bez grających w niej od dawna - kapitana drużyny Leandro i Cichockiego.

Legia wyszła w składzie: Tobiasz - Johansson, Augustyniak, Jędrzejczyk, Mladenowić - Ślisz,Wszołek,Josue,Kapustka - Pich, Carlitos

Rezerwowi: Miszta, Ribeiro, Nawrocki, Rose, Kheratin, Sokołowski, Muci, Beku, Rosołek

Radomiak Radom po siedmiu kolejkach miał na swoim koncie jedenaście punktów i zajmował czwarte miejsce w tabeli. Po porażce spadnie niżej.

Legia Warszawa była wiceliderem PKO Ekstraklasy. Po zwycięstwie Legioniści mają na swoim koncie 17 punktów i awansował na pozycję lidera PKO Ekstraklasy.