Radomiak Radom rozpoczął przygotowania do ekstraklasowego sezonu (ZDJĘCIA Z TRENINGU)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Pierwszy trening
Pierwszy trening Sylwester Szymczak
Piłkarze Radomiaka już po urlopach. W poniedziałek rozpoczęli przygotowania do rundy jesiennej. Przypomnijmy, że drużyna już za cztery tygodnie rozegra pierwszy od 36 lat mecz w ekstraklasie.

Piłkarze Radomiaka rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na zajęciach pojawili się niemal wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali klub w ostatnim sezonie. Zabrakło Rafaela Rossiego, któremu zakończyło się wypożyczenie z FC Sion. Klub stara się o tego zawodnika, ale może być ciężko sprostać wymaganiom. Raczej nie zagra Portugalczyk, Amancio Fortes. Z kolei Damianowi Gąsce kończy się wypożyczenie ze Śląska Wrocław, ale klub z Radomia jak już pisaliśmy, zamierza go wykupić.
Nie było na zajęciach awizowanego Luisa Machado. Portugalczyk jest już w Polsce, prawdopodobnie pojawi sie już we wtorek.
Najpierw drużyna spotkała się na obiektach przy ul. Narutowicza, potem pojechała na boisko przy ul. Struga.
Z nowych zawodników był Jonathan Simba z Kongo (ostatnio KTS Weszło), który już wcześniej trenował z zespołem.
Było też kilku zawodników z zespołu rezerw.
W zespole jest kilka znaków zapytania. Umowy kończą się też Maciejowi Świdzikowskiemu i Adamowi Banasiakowi.
- To są ważne postacie w naszej szatni. Mają dobry wpływ na zespół i ja chciałbym ich zatrzymać. Nie wiemy jednak czy zostaną - tłumaczy trener Dariusz Banasik.
Kilku zawodników przebywało zagranicą na wakacjach i powrocie muszą odbyć kwarantannę. Dopiero po testach "covidowych" będą mogli wrócić do zajęć. Stanie się to w najbliższych dniach.
Radomiak rozgląda sie za transferami. Prowadzone są rozmowy zarówno z zawodnikami z Polski, jak zagranicy.
- O jakimś testowaniu nie ma mowy, bo do rozgrywek mamy cztery tygodnie. Gramy w ekstraklasie i na ten poziom potrzebujemy zawodników, których nie trzeba testować, którzy mają liczby, doświadczenie i dadzą nam pewność. Na pewno takim graczem jest Machado, którego chcieliśmy już zimą, ale nie był zainteresowany grą na zapleczu ekstraklasy - dodaje trener.
Na koniec tygodnia Radomiak chce zagrać mecz towarzyski. Na razie poszukiwany jest rywal. Potem zespół ma zagrać z Jagiellonią Białystok, Lechią Gdańsk i Motorem Lublin. Na obóz drużyna wybiera się do Gniewina.

Tokio Raport - rozmowa z Lucyną Kornobys

Wideo

Dodaj ogłoszenie