Radomiak Radom - Rozwój Katowice. Zapis relacji na żywo z meczu 23. kolejki piłkarskiej drugiej ligi

Michał Nowak
W pierwszym meczu wiosną w Radomiu, Radomiak podejmie u siebie Rozwój Katowice.
W pierwszym meczu wiosną w Radomiu, Radomiak podejmie u siebie Rozwój Katowice. Joanna Gołąbek
W pierwszym wiosennym meczu u siebie, piłkarze Radomiaka Radom pokonali 2:0 Rozwój Katowice. Poniżej zapis relacji na żywo z tego spotkania 23. kolejki drugiej ligi!

Radomiak Radom - Rozwój Katowice 2:0 (2:0)
Bramki: Makowski 4, Sokół 38.
Radomiak: Haluch - Wawszczyk, Świdzikowski, Grudniewski, Jakubik, Banasiak (74 Luz), Makowski, Kaput (90+2 Filipowicz), Karwot, Sokół (88 Rolinc), Leandro (83 Winsztal).
Rozwój: Neugebauer - Mońka (46 Olszewski), Lepiarz, Łączek, Kowalski, Kuliński, Płonka (77 Kamiński), Andrzejczak, Lazar, Musiolik (46 Kurowski), Niedojad (70 Wrzesień).
Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).
Żółte kartki: Karwot, Jakubik - Lazar, Olszewski.
Widzów: 2743.

90+4' KONIEC MECZU. Radomiak wygrywa z Rozwojem 2:0!
90+2' Zmiana - Filipowicz za Kaputa (Radomiak)
90+2' Olszewski ogląda żółtą kartkę.
90' Co najmniej cztery minuty do drugiej połowy doliczył arbiter.
89' Andrzejczak strzela po koźle, ale radzi sobie bez większych problemów Haluch.
88' Zmiana - Rolinc za Sokoła (Radomiak)
87' Bez klarownych sytuacji w ostatnich minutach.
*2743 kibiców ogląda dzisiejszy mecz z trybun stadionu przy ulicy Narutowicza 9.
83' Zmiana - Winsztal za Leandro (Radomiak)
82' Kaput mocno z dystansu, ale ponad poprzeczką.
77' Zmiana - Kamiński za Płonkę (Rozwój)
76' Żółta kartka dla Lazara za faul na Leandro.
74' Zmiana - Luz za Banasiaka (Radomiak)
72' Kolejna okazja Sokoła - strzał po ziemi, ale obok słupka.
70' Zmiana - Wrzesień za Niedojada (Rozwój). W międzyczasie Jakubik obejrzał żółtą kartkę za dyskusję z arbitrem.
69' Kontratak zielonych, Sokół z ostrego kąta, ale nie do końca wiadomo czy chciał strzelać czy podawać do Leandro. Ostatecznie piłka opuściła boisko.
68' Ładna akcja Radomiaka zakończona minimalnie niecelnym uderzeniem Kaputa sprzed pola karnego. Wcześniej ładnie powalczył Leo, który zaprezentował też swoje wysokie techniczne umiejętności.
66' Sokół z boku boiska, strzela niecelnie.
66' Rzut wolny dla Rozwoju z około 35 metrów. Z dośrodkowaniem radzą sobie bez problemu radomianie. Ostatnie minuty to dużo gry w środku pola.
59' Bardzo ładny techniczny strzał Banasiaka z narożnika pola karnego, ale dobrą interwencją popisuje się bramkarz Rozwoju.
58' Niezła akcja zielonych z prawej strony, ale tylko korner. Po zablokowanym podaniu Jakubika.
53' Karwot z dystansu i z problemami broni Neugebauer.
53' Pierwsze minuty drugiej połowy bez klarownych sytuacji.
49' Akcja przyjezdnych, ale po podaniu Andrzejczaka źle przyjmuje w polu karnym Niedojad i nie było zagrożenia pod bramką Halucha.
46' GRAMY!

*Dwie zmiany w Rozwoju w przerwie. Olszewski za Mońkę i Kurowski za Musiolika.
*W przerwie mamy kilkanaście zdjęć z dzisiejszego meczu

45+1' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
45' Co najmniej minuta doliczona.
45' Leandro sprzed pola karnego i łapie bramkarz.
45' Makowski po ziemi z dystansu, kąśliwy strzał! Neugebauer "wypluwa" piłkę, ale Banasiak kiksuje. Mogło być 3:0.
43' Sokół dogrywa do Makowskiego, ten strzela głową, ale wprost w bramkarza.
41' Kaput z dystansu, ale to był bardzo zły strzał.
38' GOL DLA RADOMIAKA! Wawszczyk lewym skrzydłem, dogrywa po ziemi, a Sokół znakomicie odnajduje się w polu karnym, gdzie uprzedził obrońcę i wpakował piłkę do siatki!
36' Andrzejczak z dystansu, ale tylko rożny dla gości, bo piłka odbiła się od jednego z zawodników zielonych. Lepszy okres gry Rozwoju.
35' Pierwsza żółta kartka w tym meczu - Karwot.
33' Groźny kontratak gości! Płonka pognał z piłką kilkanaście metrów, oddał strzał sprzed pola karnego i poprzeczka ratuje Radomiaka!
30' Dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Płonki, ale jego strzał broni w dobrym stylu Haluch,
25' Piłka w siatce Rozwoju, ale wcześniej sędzia dopatrzył się faulu jednego z zawodników Radomiaka.
24' Tym razem rzut wolny po drugiej stronie. Świetny strzał Banasiaka z narożnika pola karnego, ale broni golkiper gości!
22' Rzut wolny z boku boiska dla Rozwoju. Kiepskie dośrodkowanie i wybijają obrońcy Radomiaka.
21' Było niebezpiecznie, ale Grudniewski w porę naprawił swój błąd.
17' Dobrze zapowiadała się ta akcja. Kaput na prawo do Jakubika, ale ten niecelnie centruje.
14' Banasiak strzela z narożnika pola karnego, ale z problemami łapie Neugebauer. Chwile później z dystansu Jakubik, ale bardzo niecelnie.
13' W natarciu tym razem Rozwój. Podanie z prawego skrzydła wzdłuż linii, tam czekał Musiolik, który jednak źle trafia w piłkę.
12' Przejęcie Banasiaka w środku pola, podanie do Karwota, ten pognał z piłką, ale oddał bardzo niecelny strzał.
7' Akcja szybko przeniosła się na drugą stronę boiska. Banasiak dośrodkowuje na głowę Sokoła, ale ten strzela zbyt lekko i łapie bramkarz katowiczan.
6' Niebezpiecznie pod bramką gospodarzy. Haluch "wypluwa" piłkę po strzale Niedojada, ale dobitka Rozwoju niecelna.
4' GOL DLA RADOMIAKA!!! Świetna akcja zielonych, którzy wymienili parę podań i wpadli w pole karne. Sokół wykłada piłkę Makowskiemu i ten trafia do siatki.
3' Rzut z autu, zgranie głową Sokoła, piłka trafia do Makowskiego. Pierwszy celny strzał zielonych, ale broni golkiper.
3' Ciekawe rozegranie wolnego. Banasiak do Leandro na prawe skrzydło, ale jego dośrodkowanie wybijają defensorzy.
1' Radomiak środkiem, podanie do Jakubika, ten próbował strzelać lub dośrodkować. Ciężko stwierdzić. Tak czy inaczej, łapie Neugebauer.
0' Zaczął Radomiak

* GRAMY!

*Trójka sędziowska wyprowadza obie ekipy na murawę.

*Dzisiejsze spotkanie z perspektywy trybun obejrzy trener Radomiaka, Dariusz Banasik. To efekt kary nałożonej na niego przez Wydział Dyscypliny PZPN za wydarzenia w meczu sprzed tygodnia w Elblągu.