Radomiak rozgromił Górnika na oczach Franciszka Smudy. Zieloni zakończyli rundę jesienną na drugim miejscu w tabeli

Radomiak Radom pokonał Górnika Łęczna aż 5:1.
Radomiak Radom pokonał Górnika Łęczna aż 5:1. Michał Nowak
Radomiak zakończył rundę jesienną efektowną wygraną z Górnikiem Łęczna. Radomianie są na drugim miejscu w tabeli drugiej ligi.

Radomiak Radom - Górnik Łęczna 5:1 (2:0)
5:1 Tomasz Midzierski 79.

Radomiak: Kochalski - Jakubikl, Klabnik, Świdzikowskil, Grudniewski - Leandro (78 Wawszczyk), Makowski, Karwot, Filipowicz (72 Wisztal), Luz (64 Suchanek), Sokół (59 Rolinc).

Górnik: Rojek - Midzierski, Pajnowski, Markowski, Zagórskil, Pisarczukl (82 Dzięgielewski), Wojciechowski, Essam, Korczakowski (67 Szysz), Bętkowski (46 Sosnowskil).

Żółte kartki: Pisarczuk, Zagórski, Sosnowski - Świdzikowski.
Sędziował: Marcin Kochanek z Opola.
Widzów: 2453.

Radomiak Radom rozgromił na własnym stadionie 5:1 Górnika Łęczna. Dla zielonych to czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach drugiej ligi. Radomianie zakończyli rundę jesienną na drugiej pozycji w tabeli. Zobaczcie naszą obszerną galerię zdjęć z niedzielnego spotkania!>>> KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

2. liga. Radomiak Radom - Górnik Łęczna. Galeria zdjęć z mec...

Radomiak Radom po bardzo dobrej grze rozgromił Górnika Łęczna aż 5:1. W porównaniu do ostatniego zwycięskiego 6:0 składu z meczu z Błękitnymi Stargard, Dariusz Banasik, trener Radomiaka dokonał jednej, ale wymuszonej zmiany. Za pauzującego za cztery żółte kartki Michała Kaputa zagrał od pierwszej minuty, Meik Karwot i był najlepszym zawodnikiem na boisku.

Na trybunach sporo znajomych trenerów. Między innymi Franciszek Smuda, były selekcjoner reprezentacji Polski, który przymierzany jest do objęcia stanowiska trenera Górnika Łęczna.

W loży VIP można było zauważyć Mieczysława Broniszewskiego, byłego trenera Radomiaka, za czasów kiedy radomianie grali w drugiej lidze.

Debiutancka bramka

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do podopiecznych trenera Dariusza Banasika. Dwa razy radomianie mieli rzuty wolne, ale nie potrafili po nich stworzyć sytuacji bramkowej. W 14 minucie, Maciej Filipowicz z dość ostrego kąta zdecydował się na strzał. Piłkę przed siebie wybił bramkarz Górnika Patryk Rojek. Futbolówka spadła pod nogi Rafała Makowskiego, który płaskim strzałem skierował ją do bramki gości.

Nie minęło kilkanaście minut i było już 2:0. Rzut rożny wywalczył Dominik Sokół. Futbolówkę ze stałego fragmentu gry w pole karne wrzucił Maciej Filipowicz, gdzie ustawiony na siódmym metrze Meik Karwot skierował ją do siatki.
Była to pierwsza bramka tego zawodnika, od kiedy gra w Radomiaku.

Górnik obudził się z przewagi Radomiaka po dwóch kwadransach gry. Goście w 31 minucie mieli nawet fajną okazję do strzelenia gola. Uderzenie Mohameda Essama obronił Mateusz Kochalski.

Z rzutu karnego

Pierwsze minuty drugiej połowy, to przewaga Górnika i goście mieli nawet dobrą okazję. Po strzale Pawła Wojciechowskiego piłka trafiła w poprzeczkę. Później już dominował Radomiak. Za faul na Macieju Filipowiczu, sędzia podyktował rzut karny. Jak karny to Rossi Leandro i piłka w siatce.

Kolejne minuty to popis Meika Karwota i dwa kolejne gole tego zawodnika. Najpierw z 25 metrów huknął nie do obrony. Kolejna bramka zdobyta po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Rossi Leandro do Meika Karwota, który strzałem głową skierował piłkę do siatki.

Górnik opowiedział golem kapitana Tomasza Midzierskiego.

Byłeś na meczu siedemnastej kolejki drugiej ligi, Radomiak Radom - Górnik Łęczna? Znajdź się na zdjęciach! Przypomnijmy, że zieloni pokonali zdecydowanie rywali aż 5:1. Zobaczcie naszą galerię zdjęć kibiców!>>> KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DALEJ  KLIKNIJ NA ZDJĘCIE, ABY PRZEJŚĆ DALEJ

Byłeś na meczu siedemnastej kolejki drugiej ligi, Radomiak R...