Radomiak w piątek grał mecz z Zagłębiem Lubin. Pierwszy test trenera Mariusza Lewandowskiego i katastrofa. Zapis relacji live i zdjęcia

Włodzimierz Łyżwa
Na zdjęciu Dawid Abramowicz z piłką. Z boku Leandro Rossi i sędzia Krzysztof Jakubik. Joanna Gołąbek
W 32 kolejce PKO Ekstraklasy, Radomiak Radom przegrał na miejskim stadionie przy ulicy Narutowicza 9 z Zagłębiem Lubin 1:6! To prawdziwy koszmar i rekordowa porażka. Już początek meczu był katastrofalny - w po 22 minutach Radomiak przegrywał 0:2, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3. Na drugą połowę wszedł Karol Angielski i w 60 minucie strzelił z karnego na 1:3. Niestety trzy minuty później było już 1:4, a w 85 minucie po kolejnym fatalnym błędzie obrony 1:5, w 91 aż 1:6. Wstydliwa porażka jedna z najwyższych w historii stała się faktem. Zobacz zapis relacji live o zdjęcia z meczu.

PKO Ekstraklasa: Radomiak Radom - Zagłębie Lubin ONLINE

Niestety początek meczu jest katastrofalny - w po nieco ponad 20 minutach Radomiak przegrywał 0:2! Gole zostały stracone w ciągu zaledwie 2 minut. To w pierwszej połowie nie był koniec dramatu -w 37 minucie kolejną bramkę dla gości zdobył Kacper Chodyna. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:3.

Byliście na meczu Radomiaka z Zagłębiem Lubin? Kibice zaczęli wychodzić ze stadionu po 70 minutach.

Byliście na meczu Radomiak - Zagłębie Lubin? Znajdźcie się na zdjęciach

W 70 minucie zaczęli wychodzić ze stadionu, nie oglądali meczu do końcowego gwizdka sędziego. Trybuny od parku Planty, na których znajdują się najzagorzalsi kibice Zielonych, szybko opustoszały.

Zobaczcie zdjęcia z meczu

W 20 minucie gola dla Zagłębia strzelił Filip Starzyński. Asystował mu Patryk Szysz. To było szybkie wyjście gości ze swojej połowy, Szysz dośrodkował z lewej strony, a pięknym strzałem z woleja z około 16 metrów popisał się Starzyński. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Dwie minuty później, w 22 minucie gol samobójczy autorstwa Thabo Cele. Z lewej strony dośrodkował Bartolewski. Chodyna uderzył z około 16 metrów, piłka po drodze odbiła się od nogi Cele i myląc bramkarza wpadła do bramki.

W 37 minucie kolejne katastrofalne błędy defensywy Radomiaka i szybka kontra. Starzyński do Szysza, ten do Chodyny i 0:3! Tak zakończyła się pierwsza połowa.

Na drugą połową wszedł Karol Angielski - najlepszy napastnik Radomiaka w tym sezonie. W 60 minucie po jego groźnym dośrodkowaniu doszło do faulu na polu karnym. Karnego wykorzystał Karol Angielski - to był jego 14. gol w tym sezonie.

W 63 minucie niestety zrobiło się 1:4. Fantastycznego gola z rzutu wolnego zdobył Filip Starzyński. Piłka zmyliła naszego bramkarza Filipa Majchrowicza, po tym jak odbiła się od głowy stojącego w murze Dominika Sokoła.

Około 70 minucie kibice z żylety wyszli ze stadionu.

W 84 minucie zrobiło się 1:5 po golu Mateusza Bartolewskiego zrobiło się 1:5

W 92 minucie kolejny katastrofalny błąd obrony, gol Pieńki - jego pierwszy w ekstraklasie i 1:6.

Radomiak rozpoczął w składzie: Filip Majchrowicz - Tiago Matos, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz, Thabo Cele, Daniel Łukasik, Filipe Nascimento, Leandro, Maurides, Luis Machado

Dla nowego trenera Radomiaka Mariusza Lewandowskiego mecz z Zagłębiem będzie wyjątkowy z kilku powodów. To tam zaczynał zarówno karierę piłkarską, jak i trenerską. - Nie będzie z tego względu żadnej taryfy ulgowej - mówi Mariusz Lewandowski.

Dla Zagłębia Lubin to mecz o wszystko - zespół jest zagrożony spadkiem.

Dla trenera Mariusza Lewandowskiego będzie to pierwszy mecz przed radomską publicznością.

- Piłkarze czują ogromny głów zwycięstwa i z taką wiarą wraz z kibicami przystąpimy do meczu z Zagłębiem. Wiemy w jakiej sytuacji jest nasz rywal, ale my przede wszystkim patrzymy na siebie - mówi Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka.

PKO Ekstraklasa. Przypuszczalny skład Radomiaka na piątkowy mecz z Zagłębiem Lubin (Zobacz zdjęcia)

Mariusz Lewandowski, trener Radomiaka przed meczem z Zagłębiem Lubin: - Piłkarze czują ogromny głód zwycięstwa (Wideo)