Radomianie na niemieckim torze wyścigowym

/sid/
Oskar Stępień (w białym aucie) zajął 8. miejsce w drugim wyścigu na niemieckim torze w Lausitz Kia Lotos Race
Radomscy kierowcy, Grzegorz Kubat i Oskar Stępień nie najlepiej będą wspominać start na torze w niemieckim Lausitz. Obaj stracili po jednej pozycji w klasyfikacji generalnej sezonu Pucharu Kia Picanto.

Na torze Eurospeed Lausitz rozegrano w czasie weekendu trzecią rundę Pucharu Kia Picanto. W wyścigach wystartowało dwóch radomskich kierowców. Po raz pierwszy wyścigi rozegrano w dwa różne dni, a nie jak zazwyczaj w dwudziestominutowych odstępach. To okazało się bardzo korzystnym rozwiązaniem dla Stępnia. W pierwszym wyścigu radomianin uczestniczył w kolizji, która zepchnęła go na ostatnie miejsce i spowodowała uszkodzenia samochodu. Stępień ukończył pierwszy wyścig na 19. miejscu. Drugi z radomskich kierowców, Kubat finiszował na 11. pozycji.

W drugim wyścigu Stępień spisał się bardzo dobrze. Mimo, że wystartował z 19. miejsca szybko awansował o kilka pozycji. Na kolejnych okrążeniach wyprzedzał następnych rywali, w tym Kubata i ostatecznie minął linię mety na 8. miejscu. Kubat ukończył drugi wyścig na 10. miejscu.

Obaj radomianie stracili po jednej pozycji w klasyfikacji generalnej sezonu. Po trzech rundach pucharu 6. miejsce zajmuje Kubat, a 7. miejsce Stępień. Liderem pozostał Bartłomiej Mirecki. Kolejny wyścig Pucharu Kia Picanto na torze w Poznaniu na początku sierpnia. Będzie to jedyny wyścig rozegrany w tym sezonie w Polsce.