Radomianie ścigali się w Kielcach

/SzS/
Zawodnicy UKSMDKRadom (od lewej) Wojciech Malik, Eryk Garczyński, Jakub Kowalczyk, Dawid Maj, Kasia Szczęsna. archiwum klubu
Udany występ w Kielcach zaliczyli kolarze górscy UKSMDKRadom. Na bardzo trudną trasę wyjechało dziewięć osób z radomskiego klubu.

W niedzielę w Kielcach odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego wyścigu MTB Cross Maraton. Biuro zawodów oraz start honorowy usytuowany był w “Galerii Korona" przy ul Warszawskiej. Prawie 400 uczestników musiało zmagać się nie tylko z kamieniami i ciężkimi podjazdami ale również z upałem. Na szczęście podczas przejazdu można było posilić się i ugasić pragnienie na kilku punktach odżywczych. Ostatecznie na starcie stawiło się dziewięciu zawodników UKS MDK Radom.
- Mimo sporych trudności ze stromymi podjazdami i kamienistymi zjazdami oraz przeprawami przez rzeczki na liczącej 22 km. trudnej technicznie trasie, nasi kolarze poradzili sobie na wyraz dobrze - relacjonuje Mirosław Strzelecki, trener kolarzy z Radomia.
Wśród chłopców do lat 11 na trzecim miejscu dojechał Mikołaj Pożyczka, zaś wśród dziewczynek równych sobie nie miała Katarzyna Szczęsna. W kategorii wiekowej 12-14 lat zwyciężył Eryk Garczyński, natomiast trzecie miejsce wywalczył Jakub Kowalczyk. 10 miejsce w tej zajął Dawid Maj. W kategorii wiekowej 15-18 lat na 2 miejscu zmagania ukończył Wojciech Malik.