Radomianin Filip Wojtunik, lekkoatleta RLTL Optimy Radom trzykrotnym medalistą paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski

Radosław Olchowski
Filip Wojtunik (tu na drugim stopniu podium), osiągnął świetne wyniki i zdobył trzy medale. Optima Radom
Filip Wojtunik, lekkoatleta RLTL Optimy Radom zdobył złoty oraz dwa srebrne medale paralekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 20. Zawody z udziałem radomskiego klubu odbyły się w ten weekend w Tarnowie.

Trzy medale Filipa Wojtunika na paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski

Sprinter w swojej grupie schorzeń zaprezentował się wyśmienicie zwłaszcza w biegu na 200 metrów. Nie dość, że stanął na najwyższym stopniu podium, to jeszcze wybiegał rekord życiowy na tym dystansie. Warto dodać, że 24.78 sekundy Wojtunika to trzeci wynik na świecie w kategorii juniorów.

Radomianin jeszcze dwukrotnie odbierał medale. Tym razem srebrne, za bieg sprinterski na 100 metrów (12.34) oraz w biegu na 400 metrów (55.98). To obecnie piąty wynik na świecie wśród juniorów.

Na co dzień Filip Wojtunik trenuje w Optimie pod okiem Stanisława Lebiody. Start w Mistrzostwach Polski lekkoatletów z niepełnosprawnościami był dla młodego zawodnika pierwszą w karierze imprezą tak wysokiej rangi.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani