Radomianka, Zuzanna „Zu” Chała została wicemistrzynią Polski w tańcu nowoczesnym. Zobacz zdjęcia

Barbara Koś
Barbara Koś
Radomianka zdobyła medal mistrzostw Polski
Radomianka zdobyła medal mistrzostw Polski MDK
Zuzanna „Zu” Chała z Młodzieżowego Domu Kultury Radom zdobyła wicemistrzostwo kraju w kategorii B-Girls Pro powyżej 17 lat. W sobotę, 15 października, odbył się ostatni etap ligi Polish Breaking Championship - Mistrzostwa Polski Federacji Breaking.

Radomianka, Zuzanna „Zu” Chała została wicemistrzynią Polski w tańcu

Zawody były podsumowaniem ligi tanecznej trwającej przez kilka miesięcy w różnych częściach Polski - w Kętrzynie, Zielonej Górze, Bielawie, Krynicy Górskiej oraz Warszawie. Finał tanecznych bitew odbył się w Hali Kultury w Łomży.

Zuzanna w ostatnim turnieju zajęła 2. miejsce, co w klasyfikacji generalnej dało jej ostateczne wicemistrzostwo kraju.

Co to jest breaking? Według słownika, breaking to łamanie. Według ulicy – forma tańca, która narodziła się w latach 70. w nowojorskim Bronksie. Mówi się o nim, że to najbardziej dynamiczny taniec i taki, który daje poczucie wolności.