Radomscy kierowcy ścigali się w Zielonej Górze

/sid/
Filip Wójcik wygrał w Zielonej Górze 3. rundę kartingowych mistrzostw Polski w kategorii Mini Rok J. Stobiecki
Filip Wójcik z Automobilklubu Radomskiego zwyciężył w rozegranej w Zielonej Górze trzeciej rundzie kartingowych mistrzostw Polski, w kategorii Mini Rok.

Radomianie triumfowali w klasyfikacji drużynowej w kategoriach Mini Rok oraz Rok 125. Dzięki wygranej Wójcik zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji mistrzostw Polski. Do lidera, Marcina Brzezińskiego z Bydgoszczy traci tylko 3 punkty.

Na torze w Starym Kisielinie rozegrano zawody 3 i 4. rundy kartingowych mistrzostw Polski oraz Pucharu Rok. W wyścigach 3. rundy najlepiej wypadł Wójcik. Wygrał oba wyścigi kategorii Mini Rok, dzięki czemu pewnie zwyciężył w rundzie mistrzostw kraju. Kacper Szczurek był dwukrotnie dziewiąty, co dało mu 8. miejsce w rundzie, a Miłosz Wasil finiszował jako czternasty i siedemnasty, co dało mu. 17. miejsce w zawodach.

Dobra jazda kierowców zagwarantowała radomianom zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej. W kategorii Rok 125 radomscy kierowcy zajęli w klasyfikacji indywidualnej rundy miejsca od 5 do 8. Najwyżej zawody ukończył Michał Zając, wyprzedzając Marcina Troniarza, Jakuba Korbelę i Michała Sętkowskiego. Drużynowo zespół z Radomia wywalczył 1. miejsce. W kategorii Junior Rok Karol Jurmanowicz zajął 7. miejsce.

Czwarta runda nie była już tak szczęśliwa dla radomian. Wójcikowi w czasie kwalifikacji pękł uchwyt mocujący kolumnę kierowniczą.

- Na szczęście doszło do tej awarii w miejscu, gdzie Filip mógł bezpiecznie zwolnić i zjechać na bok - przyznaje Grzegorz Wójcik, ojciec zawodnika. - Ale usterka uniemożliwiła walkę o najwyższe pozycje i pierwszy wyścig zakończył się szóstym miejscem.

W drugim wyścigu kategorii Mini Rok doszło do poważnej kolizji, po której wyścig został przerwany. Ostatecznie Wójcik ukończył wyścig na 6. miejscu i zajął 6. pozycję w całych zawodach. Szczurek był trzynasty. Jurmanowicz oba wyścigi czwartej rundy ukończył na 13. miejscu i w klasyfikacji zawodów zajął 14. miejsce. W Rok 125 ponownie najlepiej z radomian wypadł Zając, zajmując 5. miejsce. Korbela był szósty, Sętkowski siódmy, a Troniarz ósmy. Drużynowo wygrali po raz drugi w czasie weekendu radomianie.

W klasyfikacji generalnej sezonu najwyższe miejsce z grona radomskich kierowców zajmuje Wójcik. Radomianin aktualnie jest wiceliderem klasyfikacji mistrzostw Polski i traci 3 punkty do prowadzącego Marcina Brzezińskiego z BTM Bydgoszcz.