Radomscy lekkoatleci startowali w Gliwicach oraz Zamościu. Są powody do zadowolenia

Michał Nowak
Martyna Kotwiła (z prawej) w Gliwicach startowała na dystansach 100 i 200 metrów jednego dnia. Pawel Relikowski / archiwum
Zawodnicy RLTL ZTE Radom w miniony weekend wystąpili na imprezach w Gliwicach oraz Zamościu i zajmowali czołowe miejsca.

W Gliwicach zameldowała się pięcioosobowa reprezentacja radomskiego klubu.

Choć nie stanęła na podium, to ze swojego występu może być zadowolona Natalia Wosztyl, która w Gliwicach pobiegła na swoim koronnym dystansie 400 metrów przez płotki. Zawodniczka RLTL ZTE Radom zajęła czwarte miejsce, ale wynik 57.67 dał jej minimum na mistrzostwa Europy do lat 23. - Wszystko idzie w dobrym kierunku Mistrzostwa Polski niebawem - napisała zawodniczka ten występ na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Na dwóch dystansach w Gliwicach pobiegła Martyna Kotwiła, która nie była do końca zadowolona ze swoich startów.

- Każdy start daje jakieś lekcje. To był ciężki dzień - napisała biegaczka, która lepiej spisała się na dystansie 200 metrów, gdzie osiągnęła drugi czas (23.64) za Anną Kiełbasińską z SKLA Sopot. Na trasie o połowe krótszej była dopiero piąta (11.82). Wygrała też Kiełbasińska (11.52).

Bardzo dobrze w biegu na 400 metrów przez płotki spisał się Patryk Adamczyk, któremu czas 50.31 dał zwycięstwo na tym dystansie. Aneta Rydz osiągnęła swój najlepszy wynik w sezonie (1.78), który pozwolił zająć jej ósmą lokatę w skoku wzwyż kobiet.
Reprezentantka RLTL ZTE Radom zaliczyła tę wysokość dopiero w trzeciej próbie, dlatego została sklasyfikowana na tej pozycji, choć wysokość tę osiągnęło jeszcze pięć innych zawodniczek. Siódmy w biegu na 800 metrów był Patryk Kozłowski z czasem 1:48.51. Wygrał Edwin Melly z Kenii (1.45:00).

Aż dziesięć medali, w tym siedem złotych i trzy brązowe radomianie przywieźli z mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Zamościu.

Najszybszy na dystansie 3000 metrów z przeszkodami był Mateusz Kaczor (9:15.70). W kategorii U20 na tym dystansie brąz zdobył Paweł Krawczyk (10:16.56). W biegu na 200 metrów pierwsza była Paulina Waśniewska (27.57), która triumfowała także na 400 metrów z wynikiem 61.55. W pchnięciu kulą na najwyższym stopniu podium stanęła Joanna Hajdrowska (13.18), która najlepsza była też w rzucie oszczepem. Wynik 45.72 jest jej najlepszym w tym sezonie. W trójskoku w kategorii do 20 lat triumfował Dawid Krzemiński z wynikiem 14.70, co jest jego rekordem życiowym. W biegu na 1500 metrów do lat 20 najlepszy był Jarosław Kucharski (4:05.89). Brąz w sztafecie 4x100 metrów do lat 18 wywalczyli Wojciech Szajner, Przemysław Gębczyk, Kacper Bednarczyk i Hubert Kolasiński (46.04). Na najniższym stopniu podium stanął także w biegu na 400 metrów Robert Mnich (czas 49.71).